آغاز مکمل یاری ویتامین D در دانش آموزان پسر مقاطع اول و دوم متوسطه شهرستان جم

25 آبان 1395
مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: توزیع مکمل‌های ویتامین D بین دانش آموزان پسر مقاطع اول و دوم متوسطه آغاز گردید.

ایراندخت نیکبخت افزود: ویتامین D یک ویتامین محلول در چربیست که نقش مهمی در سلامت استخوان‌ها، تقویت ایمنی و باروری ایفا می‌کند.
این مسئول بهداشتی تصریح کرد: این ویتامین از راه تابش اشعه ماورای بنفش خورشید به پوست و با مصرف منابع غذایی حاوی ویتامین D تامین می‌گردد.
وی با اشاره به شیوع کمبود ویتامین D در بسیاری از کشورهای جهان اضافه نمود: مطالعات متعددی نشان داده‌اند که دریافت کافی ویتامین D موجب پیشگیری از بیماری‌های بسیاری از جمله دیابت، ام اس، آرتریت روماتوئید، بیماری‌های سیستم ایمنی، بیماری‌های التهابی روده و بیماری‌های عفونی می‌گردد.
این کارشناس ارشد تغذیه بیان داشت: مطالعاتی که شیوع کمبود ویتامین D در سطح کشور را از سال 1990 تا سال 2010 بررسی نموده‌اند حاکی از افزایش قابل توجه شیوع کمبود ویتامین D در هر دو جنس مذکر و مونث در گروه‌های سنی مختلف جامعه است.
وی افزود: با توجه به اینکه قشر نوجوان جامعه یکی از گروه‌های مورد هدف جهت پیشگیری از کمبود ویتامین D می‌باشند؛ مکمل یاری ویتامین D در مدارس متوسطه یکی از برنامه‌های دولت برای مقابله با مشکل کمبود این ویتامین در جامعه می‌باشد.
وی افزود: در شهرستان جم در سال‌های قبل مکمل یاری ویتامین D در دانش آموزان دختر دبیرستانی مقاطع اول و دوم متوسطه اجرا شد و خوشبختانه امسال در مهر و آبان 1395، مکمل یاری ویتامین D برای پسران دبیرستانی مقطع اول و دوم نیز در شهرستان جم آغاز شده است.
 ایراندخت نیکبخت بیان داشت: مکمل یاری ویتامین D برای دانش آموزان دختر و پسر دبیرستانی به صورت مصرف یک مکمل 50000 واحدی ویتامین D در ماه است.

انتهای پیام/ الف.پ3020

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
توزیع.مکمل     کارشناس.تغذیه     ایراندخت.نیکبخت     شبکه.بهداشت‌درمان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۴۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >