اجرای برنامه توزيع مگادوز ويتامين "D" در مرکز بهداشت شهرستان بوشهر

9 ارديبهشت 1396
به مناسبت هفته سلامت توزیع رایگان مگا دوز ویتامین "د" در ستاد مرکز بهداشت، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، کارشناس بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در این خصوص گفت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، كمبود ويتامين در تمام سنين شايع بوده و مصرف مكمل ويتامين "D" به همه گروه‌های سني و جنسي توصيه می‌شود.
مهندس محمدصادق موجی افزود: ويتامين "د" يک ويتامين محلول در چربي است كه در جذب كلسيم در دستگاه گوارش و پيشگيري از پوكي استخوان نقش مهمي دارد و لازم است برای دريافت كافي آن برنامه‌ریزی كرد و بهترين منبع دريافت ويتامين "د" قرارگیری در معرض نور مستقيم خورشيد و يا دريافت مكمل ويتامين "د" است.
این کارشناس، ویتامین " دی" را مسبب رشد و استحکام دندان و استخوان دانست و عنوان داشت: امروزه نقش این ویتامین در بروز بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر ازجمله دیابت، بیماری‌های قلبی- عروقی، انواع سرطان‌ها به‌خصوص سرطان کورورکتال، بیماری ام اس ثابت‌شده است و همچنین کمبود ویتامین " دی" باعث کاهش سطح ایمنی و بروز انواع آلرژی ازجمله آسم به‌خصوص در کودکان می‌گردد.
وی در رابطه با نقش این ویتامین اظهار داشت: با توجه به كاهش مدت قرارگيري افراد در معرض نور مستقيم خورشيد و عدم دسترسي به منابع كافي ويتامين "د" در برنامه غذايي، توزيع مكمل مگا دوز ويتامين "د" نقش بسيار حياتي در تأمین ويتامين "د" افراد و پيشگيري از بروز پوكي استخوان در سنين میان‌سالی و سالمندي دارد.
مهندس موجی عنوان داشت: در راستای اجرای برنامه‌های تغذیه‌ای و به‌منظور ارتقای سطح سلامت آحاد جامعه، طرح مکمل یاری با مگا دوز ویتامین"D" در هفته سلامت جهت کلیه پرسنل شاغل در مرکز بهداشت شهرستان بوشهر توسط واحد بهبود تغذیه آغاز شد که در این طرح پرسنل به‌صورت ماهیانه یک عدد پرل 50000 واحدی ویتامین "D"دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ آ.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     ویتامینD     بهبود.تغذیه     مهندس.موجی    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۴۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >