ارایه خدمات رایگان دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی در دیلم

5 آذر 1396
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم از ارایه خدمات رایگان دهان و دندان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی در مناطق فاقد واحد دندانپزشکی و مدارس ابتدایی شهرستان دیلم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، صفیه مختاری افزود: خدمات دندانپزشکی به دانش آموزان مقطع ابتدایی دبستان شهید دکتر حسن آیت روستای حصار از توابع بندر امام حسن شهرستان دیلم با حضور اولیاء دانش آموزان و با استفاده از کلینیک سیار دندانپزشکی و به‌صورت آزمایشی و رایگان انجام گرفت.
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: با استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در دبستان شهید دکتر حسن آیت روستای حصار تعداد 31 نفر از خدمات جرم‌گیری، 89 نفر کشیدن دندان،15 نفر ترمیم امالگام یک سطح، 6 نفر ترمیم آمالگام دو سطح، 56 نفر ترمیم آمالگام سه سطح برخوردار شدند.
صفیه مختاری بیان کرد: با استقرار این کلینیک سیار برای 9 دندان ترمیم کامپوزیت یک سطح، 14 دندان ترمیم کامپوزیت سه سطح و 2 دندان فیشور سیلانت صورت گرفت.
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم خاطرنشان کرد: در همین زمینه نشستی با اولیاء دانش آموزان در جهت آموزش صحیح رعایت بهداشت دهان و دندان برگزار شد.
مختاری بابیان اینکه تمیز کردن دهان و دندان مستلزم داشتن مهارت کافی است افزود: در حدود 2 سالگی، فرزندان به دست گرفتن مسواک را از افراد بزرگ‌تر تقلید می‌کنند، بدون آنکه توانایی مسواک کردن را داشته باشند، بنابراین والدین باید تا سن 8 سالگی تنها را در مسواک کردن دندان‌ها کمک و نظارت داشته باشند.
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: خدمات دندان‌پزشکی اراِیه شده به دانش آموزان دبستان شهید آیت روستای حصار، در مرحله آزمایشی بوده است و بهره‌برداری از این طرح، هفته آتی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان دیلم صورت خواهد پذیرفت.
انتهای پیام/ 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلینیک.سیار     دندانپزشکی     صفیه.مختاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >