با حضور استاندار در همایش بزرگداشت هفته پژوهش؛
پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجلیل شدند/ گزارش تصویری

13 آذر 1396
در همایش بزرگداشت هفته پژوهش، در بخش علوم پزشکی از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط استاندار تجلیل شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در همایش بزرگداشت هفته پژوهش در بوشهر با اشاره به جایگاه ویژه پژوهش در تمام کشورهای دنیا گفت: واقعیت این است که اکثر تحقیقات علم پزشکی را شرکت‌های تجهیزات پزشکی و دارویی پشتیبانی می‌کنند.
دکتر سعید کشمیری اضافه کرد: در بحث دارو بیش از 90 درصد از مخارج تهیه و تولید دارو را شرکت‌های تولید دارو پرداخت می‌کنند، دانشمندان را در اختیار می‌گیرند تا بتوانند دارویی را تأیید و تولید کنند و این قطعاً باعث کارآفرینی می‌شود زیرا در پس‌تولید یک دارو صدها شغل ایجاد می‌شود.
وی اظهار داشت: 130 مقاله، 207 طرح مصوب، 208 طرح اتمام یافته در سال 1396 ازجمله کارهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای تولید علم است.
دکتر کشمیری افزود: کسب رتبه ششم در بین دانشگاه‌های هم‌طراز در کشور ازنظر تولید علم و کسب رتبه شانزدهم ازنظر پایگاه اطلاعاتی Google Scholor در بین کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گوشه دیگر دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای تولید علم است.
وی افزود: در حال حاضر اکثر مراجعاتی که به مدیران دستگاه‌ها می‌شود برای اشتغال است.
دکتر سعید کشمیری تصریح کرد: اگر ما بتوانیم به پژوهش اهمیت داده و از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم، این پژوهش نه‌تنها باعث پیشرفت علمی بلکه باعث اشتغال نیز خواهد شد.
رییس دانشگاه خلیج‌فارس نیز در این مراسم با اشاره به همکاری علمی دانشگاه خلیج‌فارس با دانشگاه‌های مطرح گفت: آمریکا، آلمان، کانادا، ترکیه، مالزی و برزیل به ترتیب بیشترین میزان همکاری با دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر داشته‌اند و چند دانشگاه مطرح گرجستان نیز به‌تازگی در زمینه‌های ایران‌شناسی شروع به همکاری کرده‌اند.
دکتر عبدالمجید مصلح اظهار داشت: این دانشگاه در انجام طرح‌های پژوهشی رشد خوبی داشته و در سال گذشته موفق به اجرای 53 طرح پژوهشی بااعتبار 40 میلیارد ریال شد.
در بخشی از این همایش دکتر سامان رسایی از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر، درباره شیوه‌های نوین تصویربرداری با دستگاه‌های ام.آر.آی مطالبی ارایه کرد.
در پایان این همایش از پژوهش‌گران برتر استان توسط استاندار بوشهر تجلیل شد.
در بخش علوم پزشکی از دکتر صمد اکبر زاده دانشیار گروه بیوشیمی بالینی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با چاپ 43 مقاله در مجلات علمی معتبر، ارایه 25 مقاله در کنفرانس‌های ملی، چاپ 2 عنوان کتاب و دارای 20 طرح پژوهشی به‌عنوان پژوهش‌‌گر برتر استان تجلیل شد.
همچنین از دکتر شکراله فرخی دانشیار آسم و آلرژی مرکز تحقیقات طب عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با چاپ 26 مقاله در مجلات علمی معتبر،  ارایه 13 مقاله در کنفرانس‌های ملی، چاپ 1 عنوان کتاب و دارای 9 طرح پژوهشی نیز به عنوان پژوهشگر برتر تجلیل شد.

انتهای پیام/ س. م - 1021

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     تجلیل     دکتر.سعید.کشمیری     هفته.پژوهش     دکتر.فرخی     دکتر.اکبرزاده    
   

تاریخ بروز رسانی:   13 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >