با حضور قائم مقام رییس دانشگاه در برنامه ریزی؛
روز ملی آمار و برنامه‌ریزی در استان بوشهر گرامی داشته شد

2 آبان 1396
روز ملی آمار و برنامه‌ریزی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قائم مقام رییس دانشگاه در برنامه ریزی گرامی داشته شد.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه ریزی در این همایش گفت: آمار به‌عنوان یک‌قطب نما تلقی می‌شود که می‌تواند ما را در مسیر درست هدایت کند.
دکتر حسین دارابی بابیان اینکه توسعه در هر جامعه‌ای بدون اتکا و داشتن آمارهای صحیح ناممکن است افزود: در جهان توسعه‌یافته امروز، هیچ برنامه توسعه‌ای بدون دستیابی به آمار صحیح قابل تحقق نیست.
وی اظهار کرد: آمار رکن مهم برنامه‌ریزی است و ارایه هرگونه آمار باید از دقت کافی برخوردار باشد.
دکتر حسین دارابی بیان کرد: بدون در دست داشتن آمار کافی، دقیق و به هنگام سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، راهکارها و فعالیت‌ها و درنهایت ارزیابی نتایج مربوطه امکان‌پذیر نیست.
وی با بیان اینکه آمار و اطلاعات یعنی برنامه‌ریزی،  گفت: داده‌های آماری بنیادی‌ترین اصل برای برنامه‌ریزی است و برنامه‌ریزی اساسی‌ترین شاخص برای مدیریت قلمداد می‌شود.
دکتر دارابی افزود: سه حلقه آمار و اطلاعات، برنامه‌ریزی و مدیریت از حلقه‌های توسعه به شمار می‌رود.
وی یادآور شد: در عصر ارتباطات و اطلاعات، جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها باید به‌روز باشد چراکه توسعه بدون برنامه‌ریزی و برنامه‌ریزی بدون آمار و اطلاعات قابل تحقق نیست.
سرپرست آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: تجسم اینکه آمار و اطلاعات یکسری اعداد و ارقام بی‌شماری هستند که تنها برای پر کردن صفحه‌ها آنها را گرداوری می‌کنند تجسم اشتباهی است.
مهندس حسین طاهرزاده افزود: امروز دانایی بشر منوط به داده‌ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت‌وسوی حرکت بشر را به‌طور کامل تغییر می‌دهند.
وی تصریح کرد: در دنیای امروزی یکی از شاخص‌های ارزیابی توسعه داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.
رییس گروه اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: نامگذاری اول آبان ماه در تقویم با عنوان "روز آمار و برنامه‌ریزی"، هم تأکیدی است بر اهمیت آمار که پایه و اساس برنامه‌ریزی است و هم فرصتی است برای تقدیر از تلاش رابطین آماری که در امر جمع‌آوری آمار و اطلاعات با اداره آمار دانشگاه همکاری دارند.
مهندس اعظم حمادی تصریح کرد: هدف اداره آمار دانشگاه بر این است که آمار دقیق و به‌روز موردنیاز مدیران برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی را جمع‌آوری و تهیه نماید.
وی گفت: بخشی از آمار و اطلاعات دانشگاه، هر سال در کتاب سالنامه آماری دانشگاه، تهیه و تدوین می‌شود که در حال حاضر سالنامه آماری سال 1395، به مرحله بهره‌برداری و چاپ رسیده است.
رییس گروه اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: برای مرتفع نمودن نیازهای آماری مدیران و دسترسی سریع آنها به اطلاعات، داشبوردهای مدیریتی شامل اطلاعات واحدهای سلامت استان، دانشجویان، اساتید و پرسنلی فراهم‌شده است.
گفتنی است این نشست با حضور کارشناسان اداره آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و رابطین آماری معاونت‌ها، شبکه‌های بهداشتی درمانی و بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه در سالن ابن‌سینا برگزار شد.
در این نشست از رابطین آماری معاونت‌ها، شبکه‌های بهداشتی درمانی و بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجلیل شد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.ملی.آمار     قائم.مقام     دکتر.حسین.دارابی     مهندس.حسین.طاهرزاده     مهندس.اعظم.حمادی        

تاریخ بروز رسانی:   2 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >