برپایی ایستگاه تن‌سنجی در گمرک شهرستان دیلم

11 بهمن 1396
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، در راستای کمپین ملی اطلاع‌رسانی تغذیه سالم، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم با همکاری اداره گمرک اقدام به راه‌اندازی ایستگاه تن‌سنجی و مشاوره تغذیه کرد.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه شهرستان دیلم در حاشیه برپایی این ایستگاه اضافه‌وزن و چاقی را سومین عامل خطر مرگ‌ومیر در کشور دانست و گفت: کاهش وزن به میزان تنها 10 درصد، می‌تواند تا حد زیادی ریسک ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر ازجمله دیابت، بیماری قلبی و سرطان‌ها را کاهش دهد.
آذین صبوری افزود: در این راستا بسیج اطلاع‌رسانی تغذیه با محوریت پیشگیری و کنترل اضافه‌وزن و چاقی از پانزده دی‌ماه به مدت یک ماه در سطح شهرستان دیلم در حال اجرا می‌باشد.
وی تصریح کرد: ایستگاه تن‌سنجی و مشاوره تغذیه باهدف حساس سازی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به وضعیت بدنی خود با حضور کارشناس تغذیه و کارشناس بهداشت در محل اداره گمرک شهرستان جهت پرسنل و ملوانان برگزار شد.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه شهرستان دیلم اظهار داشت: در این برنامه افراد مورد تن‌سنجی قرارگرفته و با توجه به نمایه توده بدنی و نتایج حاصل از الگوی تغذیه توسط کارشناس تغذیه مورد مشاوره قرار گرفتند و افراد در معرض خطر پس از تشخیص به مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش، جهت مراقبت توسط تیم بهداشتی مراکز ارجاع داده شدند.
انتهای پیام/ م.ب 3060
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ایستگاه.تن‌سنجی     آذین.صبوری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >