بیش از دوازده هزار جوان در شهرستان گناوه تحت مراقبت سلامت قرار گرفتند

29 مهر 1397
در اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون بیش از دوازده هزار جوان گناوه‌ای در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان تحت مراقبت سلامت قرارگرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه- مسئول واحد مدارس، جوانان و نوجوانان این شبکه عنوان داشت: از ابتدای شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون برای نوزده هزار و 836 نفر جوان ۱۸ تا ۲۹ ساله در شهرستان گناوه پرونده سلامت الکترونیک تشکیل‌شده که از این تعداد دوازده هزار ۶۸۹ نفر تحت مراقبت مستقیم قرارگرفته‌اند.
کبری دانیال پور افزود: مراقبت‌های مربوط به این گروه سنی: شامل مراقبت ازنظر وضعیت توده بدنی، ارزیابی ازنظر خطر ابتلا به فشارخون، مراقبت ازنظر بیماری‌های ریوی غیر واگیر، مراقبت ازنظر وضعیت دهان و دندان، ارزیابی بیماری‌های منتقل از راه جنسی، ارزیابی سلامت روان، مراقبت ازنظر سلامت اجتماعی، مشاوره باروری سالم و فرزند آوری، غربالگری اولیه درگیری با مصرف دخانیات، مواد و الکل است که توسط مراقبین سلامت انجام می‌گیرد.
این کارشناس ادامه داد: جهت انجام مراقبت‌های حوزه سلامت در گروه سنی جوان در شهرستان گناوه برنامه‌های مدونی انجام‌شده است که در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با همکاری دانشگاه پیام نور مراقبت‌های جمعی از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه را در مهر ۹۷ انجام داده است.
دانیال پور خاطرنشان کرد: مراقبت دانشجویان توسط مراقبین سلامت، انجام و پرونده الکترونیک تشکیل‌شده و موارد نیازمند ارجاع به کارشناس روان و تغذیه ارجاع و مشاوره‌های لازم نیز صورت پذیرفته است.
دانیال پور افزود: به‌منظور پیشگیری از کمبود ویتامین D، مکمل‌های موردنیاز توزیع و در خصوص مزایای استفاده از مگا دوز ویتامین D و نحوه استفاده آموزش‌های لازم ارائه شد.
مسئول واحد مدارس، جوانان و نوجوانان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: جوانی یکی از مراحل مهم رشدی است و طبق تعریف به گروه سنی ۱۸-۲۹ سال اطلاق می‌گردد که با توجه به جوان بودن ساختار جمعیتی کشورمان که حدود ۲۴ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و نیز روند روبه رشد عوامل خطر محیطی تهدیدکننده، سلامت این قشر مهم از جامعه الزامی است.


انتهای پیام/ م.ن-۳۰۸۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.تحول.نظام.سلامت     مراقبت.سلامت     شهرستان.گناوه     شبکه.بهداشت.درمان     خدمات.جامع.سلامت     کبری.دانیال.پور    
کارشناس.واحد.مدارس    

تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >