بیش از 50 درصد افراد بزرگ‌سال، در محیط کار در معرض عوامل زیان‌آور قرار دارند

16 اسفند 1395
کارشناس بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: بیش از 50 درصد افراد بزرگ‌سال، در محیط کار در معرض عوامل زیان‌آور قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ عادله زندوی افزود: بهداشت حرفه‌ای به‌عنوان عنصری پایه، از اصول توسعه پایدار می‌باشد که افراد شاغل در واحدهای شغلی را که ممکن است در مواجهه با عوامل زیان‌آور تهدیدکننده سلامتی قرار گیرند، تحت پوشش قرار داده تا از آسیب دیدن سلامتی آنها پیشگیری نماید.
وی تصریح کرد: پيشگيري از حوادث، آسیب‌ها و بیماری‌های شغلي و حفاظت كارگران در مقابل فشارهاي بیش‌ازحد جسمي و رواني، ایجاد محيط كار ايمن و سالم، به‌کارگیری ایمن‌ترین تكنولوژي همراه با مصرف انرژي كم، ايجاد آلودگي كمتر از اهداف بهداشت حرفه‌ای می‌باشد.
وی اظهار داشت: حفظ و ارتقا سطح سلامت افراد جامعه، از اهداف سیستم بهداشتی کشور می‌باشد و سلامت نیروی کار نیز به‌عنوان گروهی که نقش بسزایی در اقتصاد جامعه دارد به‌صورت ویژه مدنظر می‌باشد.
خانم زندوی اضافه کرد: به‌منظور بررسی مستمر وضعیت بهداشت محیط کار و آگاهی از چگونگی اجرای قوانین و دستورالعمل‌ها مهم‌ترین وظیفه بازرسان بهداشت حرفه‌ای، بازرسی و پایش از محیط‌های کاری خصوصاً کارگاه‌ها و کارخانه‌ها است.
این کارشناس عنوان داشت: در شهرستان جم تعداد 345 کارگاه تولیدی، خدماتی، کشاورزی و معدن با دو هزار و 685 نفر شاغل وجود دارد که خدمات بهداشت حرفه‌ای در طول سال به شاغلین آنها ارائه می‌گردد.
وی افزود: ارزیابی، اندازه‌گیری و کنترل عوامل زیان‌آور محیط کار، پیگیری جهت انجام معاینات سلامت شغلی، شناسایی و کاهش مخاطرات محیط کار، آموزش در خصوص نحوه استفاده صحیح از وسیله حفاظت فردی متناسب با نوع کار و رعایت اصول ارگونومیکی حین کار در دستور کار بازرسان می‌باشد.
عادله زندوی عنوان داشت: با توجه به اینکه بيش از 50 درصد افراد بزرگ‌سال در محيط كار در معرض عوامل زیان‌آور شيميايي، فيزيكي، بيولوژيكي، ارگونوميكي يا استرس‌های رواني و فشار كاري بیش‌ازحد قرار می‌گیرند در اين مورد براي دستيابي به يك زندگي سالم و بارور می‌توان از بهداشت حرفه‌ای به‌عنوان ابزاري مناسب بهره گرفت.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بهداشت.حرفه‌ای     عادله.زندوی     شبکه.بهداشت‌درمان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   16 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >