توزیع مرحله هشتاد و یکم سبد غذایی بنیاد علوی در شهرستان دیّر

9 آبان 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از مرحله هشتاد و یکم توزیع سبدهای غذایی هدایای مقام معظم رهبری توسط بنیاد علوی در شهرستان دیّر خبر داد.

مهندس عادل مقدس در حاشیه توزیع سبدهای غذایی اهدایی بنیاد علوی در شهرستان دیّر گفت: سبدهای غذایی مربوط به هدایای مقام معظم رهبری در طرح سلامت همه ماهه با همکاری بنیاد علوی در شهرستان دیّر توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه این سبد غذایی به مادران باردار و شیرده دارای سو تغذیه و نیازمند اهدا می‌شود اظهار داشت: همکاران ما در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، زنان واجد شرایط را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می‌کنند که متعاقباً شبکه بهداشت و درمان نیز لیست افراد واجد شرایط را به بنیاد علوی برای دریافت سهمیه ارسال می‌کند.
مهندس عادل مقدس تصریح کرد: مادران باردار و شیرده که دارای کم‌خونی، وزن گیری نامطلوب، حاملگی‌های چند قلو، مادران دارای وزن کمتر از 45 کیلوگرم قبل از بارداری به‌عنوان افراد واجد شرایط شناسایی و در طرح حمایتی ثبت‌نام می‌شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بابیان اینکه هر سبد شامل 14 قلم مواد غذایی است گفت: اقلام سبدهای غذایی از قبیل برنج، ماکارونی، کنسرو نخودفرنگی، لوبیاچیتی، عدس، تن ماهی، سویا، پنیر، گوشت یا مرغ، خرما، روغن مایع، مغز بادام، شکر و عسل می‌باشد که ماهانه در بین افراد واجد شرایط شناسایی‌شده توزیع می‌شود.
فاطمه چاهبندی کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز در این خصوص گفت: این طرح باهدف ارتقای سطح سلامت مادران از آذرماه سال 88 تاکنون در شهرستان دیّر اجرا می‌شود و در این مرحله تعداد 75 مادر باردار و شیرده سبدهای غذایی خود را دریافت کرده‌اند.
وی بابیان اهمیت تغذیه مناسب در سلامت مادران باردار و شیرده خاطرنشان کرد: دوره بارداری، دوره‌ای مهم و حساس برای مادران محسوب می‌شود به‌خصوص اگر خانمی برای اولین بار این دوران را تجربه می‌كند، رعایت تغذیه اصولی علاوه برافزایش ضریب اطمینان برای تولد نوزاد سالم و بالای 2500 گرم وزن، باعث پیشگیری از ایجاد کم‌خونی و بیماری‌های بعدازآن نیز می‌شود.
چاهبندی با اشاره به رفع سو تغذیه مادرانی که سبد غذایی دریافت کرده‌اند تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای این طرح و پایش سالانه برنامه تمامی افرادی که به‌عنوان افراد واجد شرایط معرفی‌شده و سبد غذایی دریافت کرده‌اند، سو تغذیه آنان رفع و روند وزن گیری مطلوبی داشته‌اند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سبد.کالا     بنیاد.علوی     مهندس.عادل.مقدس     کارشناس.تغذیه     فاطمه.چاهبندی     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۴۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >