توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت گرفت:
رونمایی از سالنامه آماری و سامانه داشبوردهای مدیریتی در آیین گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی/ گزارش تصویری

30 مهر 1397
در آیین تقدیر از رابطین آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که به مناسبت فرار رسیدن روز ملی آمار و برنامه‌ریزی برگزار شد از سالنامه جدید آماری دانشگاه و نرم‌افزار اداره آمار با حضور رییس دانشگاه رونمایی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این مراسم گفت: آمار مبنای تمامی صحبت‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزهای یک سازمان است.
دکتر سعید کشمیری با اشاره به انجام فرآیندها‌ی طاقت‌فرسای صورت گرفته در تهیه اطلاعات آماری گفت: جمع‌آوری اعداد به‌تنهایی هیچ اطلاعاتی به ما نمی‌دهد و این تلاش کارشناسان و همکاران حوزه آمار دانشگاه در سراسر استان بوشهر است که زمینه‌ساز تمام استدلال‌ها و تحلیل‌های ما در حوزه مدیریت سلامت می‌شود.
دکتر کشمیری افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان مدعی‌العموم مردم در حوزه سلامت باید تمامی تصمیم‌های خود را بر پایه اطلاعات و آمار تهیه‌شده در اداره آمار دانشگاه اتخاذ کند و این موضوع اهمیت کار در حوزه آمار را دوچندان کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ازآنجاکه دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر رسالت‌های بهداشتی و درمانی خود به‌عنوان محیطی علمی، آموزشی و تحقیقاتی شناخته می‌شود تمامی داده‌های آماری آن باید بر پایه شواهد و مستندات باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود در این آیین گفت: امروزه تصمیم‌گیری‌ها، توزیع و تخصیص منابع بر اساس صحت و هدفمندی آمار است.
دکتر کشمیری با تأکید بر اهمیت جایگاه کارشناسان و رابطین آماری و قدردانی از زحمات آنان خاطرنشان کرد: خروجی کار آماری در حوزه سلامت باید برای مردم سودمند باشد.
وی افزود: این تصور که زحمات همکارانم در حوزه آماری دیده نمی‌شود اشتباه است زیرا اگر تلاش و همت کارشناسان و رابطین آماری در دانشگاه علوم پزشکی نباشد عملاً تصمیم‌گیری برای حوزه سلامت ممکن نخواهد بود.
به مناسبت فرارسیدن روز ملی آمار و برنامه‌ریزی آیین تجلیل از رابطین آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور رییس دانشگاه و قائم‌مقام رییس دانشگاه در برنامه‌ریزی و رییس حوزه ریاست در سالن ابن‌سینای این دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این آیین از سالنامه آماری دانشگاه در سال ۹۶ و سامانه داشبورد مدیریتی توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رونمایی شد، این آیین با برگزاری کارگاهی آموزشی برای ارتقاء رابطین آماری ادامه یافت و در پایان با حضور دکتر دارابی از رابطین آماری با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 
انتهای پیام/م.پ-1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تقدیر     رونمایی     سالنامه     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.حسین.دارابی     روز.ملی.آمار    
   

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >