درخشش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

17 ارديبهشت 1397
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تا دومین روز از آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ که در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است، پنج رتبه کشوری را به دست آورد.

مسئول دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با مفدا بوشهر با اعلان این خبر گفت: تنها در دو روز از آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی سیمرغ که در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است و تا پایان هفته ادامه دارد، دانشگاه علوم پزشکی توانست در پنج رشته هنرهای تجسمی، نمایشنامه‌نویسی، فیلم کوتاه داستانی، بخش ادبی و شعر رتبه‌های دوم و سوم کشوری را به دست آورد.
سمیه عباسپور افزود: خانم معصومه جعفری منفرد در بخش هنرهای تجسمی در رشته کاریکاتور کارکنان، مقام سوم کشوری را کسب کرد و در بخش ادبی آقای علیرضا نمائی توانست رتبه سوم ترانه را از آن خود کند.
وی تصریح کرد: در بخش ادبی کارکنان هم‌رتبه سوم کشوری شعر کلاسیک را آقای امید خیاطی فرد به دست آورد.
عباسپور گفت: در بخش نمایشنامه‌نویسی کارکنان، جایزه دوم کشوری را آقای احمد آرام از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کسب کرد و همچنین در بخش فیلم داستانی کوتاه که دو اثر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مرحله کشوری راه‌یافته بود آقای هادی مبارکی موفق شد رتبه دوم کشوری را کسب کند و خانم سعیده معصومی در این بخش شایسته تقدیر شد.
وی افزود: در اولین روز اختتامیه جشنواره، تئاتر فرشته‌ای با کفش‌های اسکیت به کارگردانی احمد دهقانی در دو سانس اجرا شد و شنبه اجرای مجری‌گری خانم فاطمه لاریان بود و یکشنبه شانزدهم اردیبهشت تئاتر خیابانی "یزله " به کارگردانی عاطفه پورات و گروه نوازی سنتی به سرپرستی سجاد خزایی اجرا شد.
 مسئول دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دوشنبه 17 اردیبهشت، اختتامیه بخش هنرهای تجسمی و فیلم دانشجویی است که در بخش هنرهای تجسمی دانشگاه ما، سه اثر در رشته‌های خوشنویسی از آقای ابراهیم غفوری و دو پوستر از آقای حیدر حاجی‌زاده و خانم مهسا شهبازی کاندیدای دریافت جایزه هستند و در بخش فیلم‌نامه‌نویسی نیز خانم فاطمه قاسمی کاندیدای دریافت جایزه است.
عباسپور اضافه کرد: چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت، آخرین روز اختتامیه جشنواره در بخش هنرهای نمایشی و موسیقی است که در این بخش، اثر تئاتر صحنه‌ای به کارگردانی آقای محمد دهقانی با عنوان " فرشته‌ای با کفش‌های اسکیت "، اثر تئاتر خیابانی به کارگردانی خانم عاطفه پورات با عنوان "یزله "، اثر گویندگی و اجرای خانم فاطمه لاریان، اثر نمایشنامه‌نویسی به نویسندگی آقای محمد دهقانی با عنوان "۳۵ میلی‌متری " و اثر موسیقی به سرپرستی آقای سجاد خزایی کاندیدای رتبه هستند.
در نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، 15 اثر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مرحله کشوری راه یافت که نسبت به جشنواره هشتم فرهنگی، رشد دو و نیم برابری را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/ س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره.بین‌المللی.سیمرغ     سمیه.عباسپور     معاونت.دانشجویی.فرهنگی        

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >