در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛
نجات جان کودک6 ساله در پی سقوط از طبقه سوم آپارتمان

5 خرداد 1398
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس؛کودک 6 ساله‌ای به علت سقوط از طبقه سوم منزلشان با خونریزی مغزی و افزایش فشار مغز از گناوه به بخش مراقبت‌های ویژه کودکان در بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شد.

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان گفت : بیمار تحت مراقبت‌های حمایتی تنفسی و درمان دارویی فشار بالای مغز قرار گرفت و بعد از گذشتن از دوره بحرانی بعد از گذشت 4 روز به هوشیاری نسبی رسید.
دکتر معصومه هاشمی افزود: بیمار بعد از گذشت دو هفته خوشبختانه در حالی که کاملاً هوشیار بوده و از طریق دهان تغذیه می‌شد مرخص شد.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه علت اصلی مرگ و میر کودکان در بوشهر حوادث (تصادفات، غرق شدگی، سقوط از ارتفاع، برق گرفتگی، مسمومیت و...) بوده و معمولاً این کودکان به علت آسیب به مغز و سایر ارگان‌های بدن دچار مرگ و یا ناتوانی می‌شوند بهترین کار جهت کاهش این مرگ و میر پیشگیری از بروز آن حوادث است.
فوق تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان اظهار داشت: طی 5/1 سال گذشته از افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه کودکان موارد متعددی از این بیماران بستری شدند و به یاری خداوند اغلب آنها با بهبودی کامل یا نسبی مرخص شدند.
در پایان دکتر هاشمی از مسئولینی که در راه‌اندازی این بخش زحمات بسیار کشیدند وبا این کار باعث کاهش مرگ و میر حوادث کودکان دراستان شدند تشکر کرد.

انتهای پیام/ ر.ک - 4070

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
سقوط     دکتر.معصومه.هاشمی     مراقبت‌های.ویژه.کودکان     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >