دوره مهارتی کمک‌های اولیه در مدارس بردخون برگزار شد

18 بهمن 1395
کارشناس مسئول فوریت‌های پزشکی شهرستان دیر گفت: دوره مهارتی کمک‌های اولیه با حضور دانش آموزان در مدارس بخش بردخون برگزار شد.

محمود حسینیان در حاشیه برگزاری دوره مهارتی کمک‌های اولیه گفت: کلاس‌های آموزش کمک‌های اولیه باهدف آشنایی دانش آموزان با اصول ابتدایی کمک‌های اولیه و مدیریت بحران در مدارس، برگزار شد.
وی بابیان اینکه مدارس یکی از مکان‌های پرتردد محسوب می‌شود، اظهار کرد: عدم آ‌گاهی و واکنش نامناسب دانش آموزان در زمان وقوع بحران باعث افزایش تردد، شدت حوادث و صدمات و تلفات می‌شود.
وی آشنایی دانش آموزان با نحوه انجام کمک‌های اولیه را بااهمیت دانست و تأکید کرد: فراگیری اصول کمک‌های اولیه نقش مهمی در زنده نگه‌داشتن مصدومین حوادث و یا درمان ابتدایی تا رسیدن به مراکز درمانی دارد.
 مسئول فوریت‌های پزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: اورژانس 115 شهرستان دیر آمادگی هر نوع همکاری در بحث آموزش و مشاوره با ادارات و سازمان‌ها در زمینه آشنایی با کمک‌های اولیه در سطح ابتدایی و پیشرفته را دارد.
حسینیان با اشاره به سرفصل‌های آموزشی کمک‌های اولیه گفت: فراگیران در این دوره با سرفصل‌های آموزشی پناه گیری و تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، تریاژ مقدماتی، حمل مصدوم، حمایت حیاتی پایه، پانسمان، بانداژ، آتل‌بندی و همچنین پیش‌بینی اقدامات مناسب و پیشگیرانه در زمان وقوع حادثه آشنا شدند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کمک‌های.اولیه     محمود.حسینیان     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >