9 دی یک حقیقت تاریخی در کشور ماست

8 دی 1395
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: 9 دی یک حقیقت تاریخی در کشور ماست که برای شناخت آن هنوز نیاز به زمان داریم.

بیژن نوباوه شامگاه دوشنبه در جمع دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تاریخ، بسیاری از حوادث وجود دارد که ما امروز به حقیقت آن بیشتر پی می‌بریم اما بسیاری از حوادث به‌مرور عادی جلوه‌گر می‌شود و تنها لقلقه زبان می‌شود اما زمان که می‌گذرد حقایق آن بیشتر روشن می‌شود که نه دی از جمله این حوادث است.
وی با اشاره به ترفند‌های نظام استکبار به‌ویژه آمریکا در دو قطبی کردن کشور‌های جهان گفت: آمریکا و کشور‌های استکباری، کشور‌ها را به دو دسته شمال و جنوب تقسیم می کنند و به غیر از خود و کشور‌های اروپای غربی دیگر کشور‌‌ها حتی چین را جنوب می‌دانند و می‌گویند کشور‌های شمال باید بر کشور‌های جنوب استیلا داشته باشند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: هالیود با بودجه‌های کلان و تبلیغات دروغین سالانه هزاران فیلم تولید می کند که هیمنه آمریکا را به رخ دنیا بکشد و بگوید کشور‌های شمال در دنیا در همه زمینه‌ها برترند و تنها آمریکاست که می ‌تواند منجی بشر باشد.
نوباوه ادامه داد: امام خمینی (ره) در سن پیری، انقلاب اسلامی را آغاز می کند و آمریکا راچنان تحقیر می کند که خود آن ها اعتراف می کنند که این مرد بزرگ هیمنه مارا در دنیا ضعیف کرده.
وی اقتدار جمهوری اسلامی ایران را ناشی از نیروی ایمان و حضور مردم در صحنه دانست و افزود: علت این که دشمنی دنیای غرب با کشور ما بسیار گسترده و بزرگ است این است که ما با تفکر دنیای سلطه‌گر مخالفیم و نمی پذیریم تحت سیطره آنان باشیم.
نوباوه با بیان این که حجم تبلیغات بر علیه کشور ما 20 برابر دنیاست گفت: در حالی که برای براندازی شوروی سابق تنها یک رادیو صدای آمریکا راه اندازی شد اما هم اینک 200 کانال فارسی رادیو وتلویزیون برعلیه کشور ما فعالیت می کنند و تنها بی بی سی بیش از 50 درصد از حجم برنامه‌هایش به زبان فارسی است که این نشان دهنده دشمنی‌های بی حد وحصرنظام سلطه با نظام اسلامی ماست.
وی گفت: با این که تنها در جنگ 8 ساله هزار میلیارد دلار خسارت به کشور ما وارد شد وپس از جنگ انواع تحریم‌های فلج کننده برعلیه ایران اعمال کردند اما به لطف خداوند ایران در نانو تکنولوژی و های‌تکنولوژی و بیوتکنولوژی جزو پنج کشور برتر دنیاست و توانسته جایگاه خود را در جهان باز یابد.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود همه دشمنی های آمریکا با مردم ایران اگر به مسایل، نگاه عمیق کنیم نمی‌توانیم حتی یک پیروزی برای نظام استکبار ترسیم کنیم در حالی که در مقابل صدها وهزاران پیروزی برای جبهه مقاومت و مقابله با استکبار به دست آمده است.
این همایش به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ س.ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     9دی     بسیج.دانشجویی     بیژن.نوباوه        

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >