رئیس هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر:
فقر حرکتی برای کارمندان موضوعی جدی‌ است

12 دی 1397
رئیس هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر گفت: فقر حرکتی برای کارمندان موضوعی جدی‌ است و باید سازمان‌ها برای رشد به سلامت بدنه خود فکر کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر سودابه وحدت در جمع اعضای اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان افزود: زندگی کارمندی و ماشینی  ، فعالیت‌های حرکتی روزمره را کاهش داده و برای جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها در تن و روح کارمندان، ورزش امری ضروری است.
وی تصریح کرد: ورزش کارمندان، برای افزایش بهره‌وری سازمان آن‌قدر جدی است که گاهی توصیه می‌شود که در ساعات اداری، کارمندان باید ۳۰ دقیقه ورزش اجباری داشته باشند.
وحدت خاطرنشان کرد: اولین نتایج مهم ورزش، ایجاد نشاط و سلامتی کارمندان است که باعث کاهش هزینه‌های درمانی می‌گردد.
وی تصریح کرد: از دیگر فواید ورزش کارمندان می‌توان به از بین بردن افسردگی‌های کارمندان که گاهی به خاطر محیط سازمان نیز می‌تواند باشد  و یا پیشگیری از به وجود آمدن این نوع مشکلات در کارمندان بوده و نرمش‌های مداوم روزانه می‌تواند انگیزه مضاعفی در افزایش اعتمادبه‌نفس در کارمندان ایجاد کند و درنهایت باعث افزایش بهره‌وری سازمان خواهد گردید.
دکتر سودابه وحدت با نشان اسلایدهایی به صورت عملی، ورزش‌هایی برای کارمندان پشت‌میزنشین ارائه کرد و اهمیت این نوع ورزش‌ها را برای کارمندان بیان کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: کم‌تحرکی یکی از مشکلات اصلی شهرستان می‌باشد که در مجمع سلامت شهرستان بری آن برنامه‌ریزی‌شده است و به صورت مستمر کلاس‌های آموزشی توسط متخصصین و کارشناسان برای اعضای اندیشگاه سلامت در سطح شهرستان برگزار می‌شود.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ورزش را یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های خود قرار داده است و کارکنان این شبکه از سال گذشته تاکنون به صورت مستمر، سه بار در هفته، پیاده روری به مدت نیم ساعت در اول صبح را انجام می‌دهند.
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اندیشگاه.سلامت     دکتر.سودابه.وحدت     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   12 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >