رسالت خیّرین کمک به محرومان جامعه است

13 شهريور 1398
دبیر کل مجمع خیّرین سلامت کشور در آیین افتتاح همراه سرای بیماران مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: رسالت خیّرین، کمک به فقرا و محرومان جامعه و تلاش برای خدمت‌رسانی به این عزیزان است.

دکتر حسینعلی شهریاری با اشاره به اهمیت و جایگاه کار خیر در جامعه گفت: خداوند فرموده افراد متمول وکلای من در روی زمین و فقرا و مستضعفین عیال من هستند و وظیفه وکلای من نیز کمک به عیال من است.

شهریاری با اشاره به همت والای خیّرین عرصه سلامت در کشور باوجود دشواری‌های اقتصادی افزود: میزان کمک‌های مجمع خیرین سلامت کشور به بخش درمان در سال ۹۷ ده درصد بیشتر از سال 96 شد. وی افزود: برای توسعه هر جامعه به منابع انسانی سالم نیاز داریم و این موضوع نشان از اهمیت بالای حوزه سلامت، بهداشت و درمان دارد.

دبیر کل مجمع خیّرین سلامت کشور با اشاره به‌ضرورت حضور خیّرین در حوزه پژوهش و تحقیق به‌منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها تصریح کرد: بیماری هزینه‌های زیادی را بر افراد جامعه تحمیل می‌کند، به‌ویژه بیماری‌های سرطان و یا بیماری‌های نوپدید، به همین دلیل نیاز به حضور خیّرین در کمک به توسعه طرح‌های پژوهشی برای پیشگیری از بیماری‌ها وجود دارد.

دکتر شهریاری عنوان داشت: طرح تحول نظام سلامت برای مردم ملموس بوده است و امیدواریم دولت در دو سال باقی‌مانده از خدمت خود به این طرح کمک کرده و به آن منابع مالی لازم را تخصیص دهد تا رضایتمندی مردم از حوزه سلامت کاهش پیدا نکند.

افتتاح همراه سرای بیماران یکی از باارزش‌ترین خدمات خیّرین سلامت استان بوشهر است

مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان بوشهر نیز در این آیین گفت: بهره‌برداری از پروژه همراه سرای بیماران مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس یکی از اقدامات باارزش خیّرین سلامت در استان بوشهر است.

عباس تبرکی گفت: با افتتاح همراه سرای حاج ابراهیم نبات خور بوشهری شاهد رویدادی ارزشمند برای مردم استان و مراجعین به مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر هستیم.

تبرکی با اشاره به همدلی و همراهی خیّرین سلامت استان، مردم و مسئولان در احداث این پروژه افزود: عملیات اجرایی این پروژه با مساحت 1880 مترمربع در سال 94 و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان آغاز شد. وی ادامه داد: این مجموعه شامل 26 اتاق چهار تخته مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی، سرویس بهداشتی مجزا است و 7 باب واحد تجاری نیز در آن در نظر گرفته‌شده است.

مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان بوشهر خاطرنشان کرد: هزینه احداث این همراه سرای خیر ساز بالغ‌بر 40 میلیارد ریال است که 10 میلیارد آن را از طرف مجمع خیرین تأمین‌شده است.

همراه سرای حاج ابراهیم نبات خور بوشهری با مشارکت خیّرین عرصه سلامت آقای احمد بهنام نیا و خانواده کوهی صبح روز چهارشنبه 13 شهریورماه با حضور مسئولین کشوری و استانی به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/م.پ-1025

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
افتتاح     همراه‌سرای.بیمارستان     دکتر.حسینعلی.شهریاری     عباس.تبرکی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >