رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد:
حضور پزشکان متخصص در آینده نزدیک در شهرستان دیر

19 آذر 1393
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر از حضور پزشکان متخصص در آینده نزدیک در شهرستان دیر خبر داد .

دکتر‌علیرضا رئیسی در حاشیه بازدید از بیمارستان در‌دست ساخت دیر ضمن تقدیر از پیگیری‌های فرماندار و نماینده مردم دیر در مجلس شواری اسلامی گفت: دانشگاه علوم پزشکی نیاز می بیند که حتما بیمارستان 38 تخت‌خوابی دیر به بهره‌برداری برسد تا از این طریق مردم این شهرستان بتوانند خدمات درمانی خود را با سهولت بیشتری دریافت کنند .
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به طور موازی و هم‌زمان اقدمات لازم را در خصوص بیمارستان دیر انجام داده است اظهار داشت : در بحث چارت تشکیلاتی در مرحله پیگیری هستیم و مکاتبات لازم در خصوص تامین تجهیزات آن با وزارت خانه انجام داده‌ایم تا به محض تکمیل و اتمام ساختمان بیمارستان بتوانیم تجهیز بیمارستان را شروع کنیم .
دکتر‌ رئیسی با اشاره به جلسه‌ای که با حضور معاون عمرانی استاندار ، فرماندار دیر و پیمانکار در خصوص مشکلات مالی پروژه بیمارستان دیر داشته‌اند گفت : در آن جلسه در خصوص بحث مالی ، مجموعه نفت و پیمانکار و بقیه عوامل اجرایی به تفاهم رسیدند و تصمیم بر فعالیت دوباره پروژه شد و انتظار ما هم این است که به سرعت شاهد فعال‌سازی این پروژه باشیم .
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت : در بازدیدی که امروز از پروژه داشتیم قرار شد کار با سرعت بیشتری انجام شود و یک سری ایرادات از نظر فنی و درمانی داشت که ضمن اینکه به صورت شفاهی مطرح شد به صورت کتبی نیز در اختیار مشاور برای اصلاح و رفع آن قرار خواهیم داد .
دکتر رئیسی با اشاره به برنامه پنج ساله پنجم توسعه در حوزه سلامت گفت : در این برنامه بر عدالت در دسترسی به خدمات درمانی تاکید شده است که در راستای این اصل حضور پزشکان متخصص در شهرستان‌ها لازم و حق مردم است و باید این اتفاق بیفتد و ما تمام تلاش خود را برای تحقق این اصل بکار خواهیم بست .
وی به شرایط لازم برای حضور پزشکان متخصص در شهرستان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: برای حضور پزشکان یک سری زیر ساخت‌ها در شهرستان‌ها نیاز است که پزشکان بتوانند خدمات تخصصی خود را به مردم ارایه دهند و آن هم مراکز تخصصی است .
دکتر رئیسی با بیان اینکه می‌توان خدمات تخصصی را به دو صورت به مردم ارایه کرد ، گفت : یکی از شیوه‌های ارایه خدمات تخصصی به صورت بستری است و دیگری به صورت سرپایی ارایه می‌شود .
وی اضافه کرد : در بحث بستری کار اصولی و درست این است که شاهد راه‌اندازی بیمارستان 38 تخت‌خوابی دیر باشیم تا بتوانیم با حضور پزشک مقیم ، خدمات تخصصی را به مردم ارایه دهیم اما تا زمان راه‌اندازی بیمارستان ، دانشگاه برنامه ارایه خدمات سرپایی را برای شهرستان دیر در دستور کار خود دارد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با درخواست از فرماندار و شورای اسلامی شهر برای تامین فضای لازم برای ایجاد درمانگاه تخصصی اظهار داشت : با ایجاد فضای لازم برای دایر کردن درمانگاه تخصصی می توان از خدمات متخصصان به صورت پاره وقت بهره‌مند شد .
دکتر رئیسی با بیان اینکه علی‌رغم تکمیل نبودن بیمارستان دیر ما به دو دلیل ابلاغ تعدادی از پزشکان متخصص را برای شهرستان دیر صادر کرده‌ایم گفت : یکی از دلایل این بوده است که تا راه‌اندازی بیمارستان بتوانیم پزشکان متخصص را در این شهرستان مستقر کنیم تا خدمات تخصصی را به شهروندان این شهرستان ارایه دهند و دلیل بعدی هم این بود که یکی از مشکلاتی که در حوزه راه‌اندازی بیمارستان‌ در شهرستان‌ها وجود دارد عدم اطمینان از تامین متخصص است که ما با این کار به هدف مورد نظر نیز رسیده‌ایم و قبل از راه‌اندازی بیمارستان توانسته‌ایم پزشکان مورد نظر را تامین کنیم .
وی همچنین از استقرار پزشکان متخصص در آینده نزدیک در شهرستان دیر خبر داد و گفت : امیدواریم در آینده خیلی نزدیک در رشته‌های اصلی مانند اطفال ، داخلی و زنان و سپس در حوزه سونوگرافی و رایولوژی بتوانیم درمانگاه سرپایی خوبی ایجاد کنیم .
انتهای پیام/1020

 


کلمات کلیدی:
بیمارستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   19 آذر 1393

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >