رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نیاز بیمار و مردم محروم بوشهر را در اولویت‌دهی پروژه‌ها دیده‌ایم/ عدالت درمانی در سطح کشور ایجاد شده است

13 شهريور 1398
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در پروژه‌هایی همچون همراه سرا نیاز بیمار و مردم محروم دیده می‌شود که این سنگ بنای جمهوری اسلامی است.

دکتر سعید کشمیری ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح همراه سرای بیمار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه با طرح تحول نظام سلامت دغدغه‌های مردم دیده‌شده و عدالت درمانی در سطح کشور ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: پروژه خیر ساز همراه سرای بیماران شهدای خلیج‌فارس بوشهر با مساحت هزار و ۸۸۰ مترمربع و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.
دکتر کشمیری افزود: به فرموده مقام معظم رهبری باید تنها دغدغه بیمار، درمان و بازیافتن سلامتی بیمارش باشد و نه سایر مسائل که خوشبختانه با طرح تحول نظام سلامت جواب زیادی به این نیاز داده شد و الان در استان بوشهر در مناطق شهری شش درصد و در مناطق روستایی سه درصد فرانشیز درمان دریافت می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه روزانه به‌طور متوسط دو عمل جراحی قلب در بیمارستان تخصصی قلب بوشهر انجام می‌شود که برای هر عمل حداکثر یک‌میلیون تومان پول نقد فرانشیز داده می‌شود و مابقی توسط بیمه پرداخت می‌شود.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: سال‌ها پیش که مجبور بودیم برای عمل باز قلب به خارج از کشور مراجعه نمائیم و هزینه زیادی را برای مداوا خرج کنیم که در حال حاضر علاوه بر اینکه رنج سفر حذف‌شده و همراه بیمار نیز در منزل و شهر خود است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر در تمام نقاط استان به‌طور مویرگی خدمات درمانی انجام می‌شود و همچنین خانه‌های بهداشت پوشش صددرصدی دارد و هیچ‌گونه خانه بهداشت یا مرکز سلامت برای بازسازی باقی نمانده است.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
افتتاح     همراه.سرا     دکتر.سعید.کشمیری     بیمارستان.خلیج    

تاریخ بروز رسانی:   14 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >