رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم خبرداد:
در طرح سلامت نوروزی بیش از500 بار از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی بازدید شد

22 فروردين 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: در اجرای طرح سلامت نوروزی تلاش شد تا خدمات بهداشتی و درمانی مناسبی به همشهریان و مهمانان نوروزی ارایه شود در همین راستا در طرح سلامت نوروزی بیش از500 بار از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی بازدید شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت دیلم، عبدالحسین ناصری با اشاره به پایان یافتن تعطیلات و همچنین اتمام طرح سلامت نوروزی شبکه بهداشت دیلم افزود: در این طرح که از 28/12/94 آغاز شد و تا 15فروردین سال جاری ادامه داشت تلاش شد تا با ارایه خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات شایسته ای در این زمینه به همشهریان و مسافران نوروزی ارایه شود.
این مقام مسئول اضافه کرد :از ابتدای این طرح خدماتی از جمله بازرسی از مراکز تولید و عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی و محل‌های اسکان مسافرین مانند کمپ ها مدارس، پارک‌ها و همچنین بازرسی از مسافرخانه ها ،مساجد و پارک جنگلی عامری انجام شد.
وی تصریح کرد: بازرسی های مشترک با سایر ارگان های نظارتی، نمونه برداری از مواد غذایی، کلرسنجی آب، مکاتبه با ادارات ذیربط در خصوص مشکلات بهداشتی و صدور اخطاریه از دیگر خدمات مستمر این طرح بوده است.
ناصری با اشاره به فعالیت های درمانی طرح سلامت نوروزی گفت: با توجه به افزایش جمعیت شهرستان در بازه زمانی مذکور تمام مراکز در مانی از جمله بیمارستان وسایر مراکز بهداشتی و درمانی شهری وروستایی و اورژانس های جاده ای در حال ارایه خدمات درمانی به همشهریان بودند.
دبیر شورای سلامت دیلم گفت: از ابتدای شروع طرح سلامت نوروز در مراکز درمانی شهرستان تعداد 5800ویزیت پزشک عمومی، 1439 ویزیت تخصصی 173 ویزیت دندانپزشکی انجام شده است همچنین در این طرح320ماموریت ترافیکی و غیر ترافیکی توسط اورژانس های شهری و جاده ای انجام شده است.
ناصری با اشاره به فعالیت های بهداشتی بیان داشت:در طرح سلامت نوروزی 510بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی انجام شده است که در این بازدید ها174کیلو گرم مواد غیر قابل مصرف جمع آوری شد.
وی افزود :6بار نمونه برداری میکروبیولوژی آب آشامیدنی، 155 بار کلر سنجی و 213 بار انجام واکسیناسیون های مختلف از دیگر فعالیت های بهداشتی انجام شده در این طرح بود.

انتهای پیام/ ح.ع 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.سلامت.نوروزی     مهندس.ناصری     شبکه‌.بهداشت‌درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   22 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۳۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >