ساماندهی کیوسک‌های ثابت و سیار عرضه مواد غذایی در شهرستان بوشهر آغاز شد

8 خرداد 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از آغاز ساماندهی کیوسک‌های ثابت و سیار عرضه مواد غذایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در این خصوص گفت: استقبال برخی افراد از کیوسک‌ها و دست‌فروشان سیار و خرید از آن‌ها عامل مهمی در افزایش تعداد آن‌ها در سطح شهر شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: معضل دست‌فروشان دوره‌گرد و کیوسک‌های ثابت و سیار عرضه‌کننده مواد غذایی به‌عنوان یکی از مشکلات بهداشتی در اکثر شهرها و روستاهای کشور مشهود بوده و به یکی از چالش‌های مهم نظام سلامت مبدل شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه واحدهای تهیه و عرضه مواد غذایی، آشامیدنی باید دارای حداقل شرایط بهداشتی منطبق بر اصول بهداشتی و قوانین مرتبط باشد و این شرایط در قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی قانون اصلاح ماده 13 و دستورالعمل‌های مربوطه به آن آمده است متأسفانه با یک نگاه ساده به دست‌فروشان و کیوسک‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که رعایت این اصول در این واحدها کاملاً نامناسب است.
مهندس حسن فخرایی اضافه داشت: رعایت موازین بهداشتی و ایمنی آب و مواد غذایی، نقش مهمی در تأمین سلامت جامعه و ارتقای شاخص‌های بهداشت عمومی دارد.
وی خاطرنشان کرد: استقبال برخی افراد از این کیوسک‌ها و دست‌فروشان و خرید از آن‌ها عامل مهمی در افزایش تعداد آن‌ها در سطح شهر شده و در اکثر موارد شهروندان به وضعیت نامناسب بهداشتی از این واحدها توجه نمی‌کنند.
این مقام مسئول بیان داشت: در این راستا و به‌منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی، کلیه دست‌فروشان معرفی‌شده از مراجع ذیربط جهت تأیید سلامت جسمی و صلاحیت محل کسب مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: در راستای اجرای مواد 43، 44، 45 آیین‌نامه اجرایی ماده 13 قانون اصلاح مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، ساماندهی کیوسک‌های ثابت و سیار عرضه مواد غذایی توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به اجرا درآمد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ساماندهی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۲۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >