سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
نقش رسانه‌ها، فعالان اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد در نهادینه شدن فرهنگ خودمراقبتی باید پررنگ‌تر شود

8 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد برای فرهنگ‌سازی و خودمراقبتی در حوزه سلامت همکاری کنند چون اصلاح عادات آسیب‌رسان و تغییر سبک زندگی بر عهده خود مردم است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ مهندس ماریا خویش دوست در نشست با فعالان اجتماعی خانه فرهنگ دشتستان اظهار داشت: بسیاری از مشکلات موجود در هر جامعه، ریشه در فرهنگ دارد و اگر فرهنگ به معنی واقعی کلمه در جامعه نهادینه شود، شاهد جامعه‌ای ایده آل خواهیم بود.
 وی بیان داشت: عوامل مختلفی بر ابعاد شخصیتی افراد مؤثر است که می‌توان به عوامل ژنتیکی، تغذیه‌ای، اقتصادی و تأثیرات خانوادگی و محیط پیرامونی اشاره کرد.
مهندس خویش دوست افزود: تربیت دوران کودکی یک فرد بسیار مهم و در آینده شخصیتی وی مؤثر است و باید والدین گرامی، در تربیت فرزندان خود عوامل مؤثر بر بافرهنگ شدن یک فرد در آینده را به آن‌ها آموزش دهند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان، آموزش را از ارکان مهم توسعه فرهنگی و نهادینه شدن فرهنگ در جامعه برشمرد و اظهار داشت: آموزش، از ارکان تأثیرگذار در پیشبرد اهداف و آرمان‌های فرهنگی است و باید به این مهم اهتمام ویژه شود.
وی خاطرنشان کرد: خودمراقبتی و پیشگیری، علاوه بر منفعتی که برای شخص ازلحاظ جسمی، روحی و مالی دارد، برای مجموعه بهداشت و درمان نیز مفید است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان طرح تحول نظام سلامت را از نقاط قوت و برجسته دولت تدبیر و امید دانست و ابراز داشت: اجرای طرح تحول نظام سلامت، یک اقدام ارزنده و تأثیرگذار در حوزه سلامت بود که توانسته در کاهش هزینه‌ها و افزایش امید به زندگی مؤثر باشد.
مهندس خویش دوست تصریح کرد: در قالب طرح تحول سلامت، بسیاری از خدمات بهداشتی و درمانی با هزینه‌ای اندک به مردم ارائه می‌شود که می‌توان به معاینه و درمان دندان دانش آموزان، استقرار کارشناسان تغذیه و روانشناس در مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود نقش رسانه‌ها، فعالان اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد را نهادینه شدن فرهنگ خودمراقبتی و پیشگیری در جامعه، مهم ارزیابی کرده و اظهار داشت: رسانه‌ها، فعالان اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد، نقش مهمی در پیشبرد اهداف حوزه سلامت و نهادینه شدن فرهنگ خودمراقبتی و پیشگیری در جامعه دارند و باید یار و همراه ما باشند.
مهندس خویش دوست مطالبه گری در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه سلامت را حق مردم دانست و ابراز داشت: از انتقادات و پیشنهادات سازنده استقبال می‌کنم و اعتقاددارم که مطالبه گری حق مردم است ولی باید مطالبات هم منطقی باشد و فراتر از توان و امکانات ما نباشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: برخی از انتقادات مردم به‌حق است که از آن‌ها استقبال و برای مرتفع کردن آن‌ها تلاش می‌کنم و تا آنجایی که امکانات و سایر ملزومات اجازه دهند خدمتگزار مردم خواهیم بود.
وی همکاری مردم و مسئولین را برای تحقق اهداف بسیار مهم دانست و تصریح کرد: هر جا مردم و مسئولین در کنار هم بوده‌اند، نتایج بسیار مطلوبی حاصل‌شده و از مردم شریف دشتستان می‌خواهم برای تحقق اهداف و آرمان‌های حوزه سلامت بیش از گذشته با ما همکاری داشته باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان داشت: در سال گذشته برای ارتقای سطح خدمات مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان، اقداماتی انجام شد و در سال جدید نیز ان شاالله با پیگیری و تلاش، امکانات جدیدی در حوزه زیرساختی و بهداشتی و درمانی اضافه خواهند شد که امیدوارم باعث رشد و ارتقای خدمت‌رسانی به مردم گردد.
گفتنی است، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره خانه فرهنگ دشتستان با اهدای لوح، تقدیر به عمل آورد.
 انتهای پیام/ س.غ- 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     فعالان.اجتماعی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >