سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
صنف قنادان می‌توانند نقش مهمی در کاهش بیماری‌های غیر واگیر ایفا کنند

1 آبان 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: صنف قنادان با تولیدات خود می‌توانند نقش مهمی در کاهش بیماری‌های غیر واگیر ایفا کنند.

مهندس ماریا خویش دوست در جلسه آموزشی صنف قنادان شهرستان دشتستان افزود: با توجه به شیوع بالای بیماری‌های غیر واگیر، صنف قنادان در کاهش این بیماری‌ها ازجمله دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان نقش مهمی ایفا می‌کنند و از این طریق گام مهمی در جهت سلامت جامعه بردارند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: این نشست به مناسبت روز جهانی غذا با محوریت کاهش مصرف قند، نمک، چربی و افزایش مصرف میوه و سبزی برگزارشده است.
مهندس ماریا خویش دوست گفت: قنادان می‌توانند در تمامی برنامه‌هایی که به تغییر سبک زندگی مردم منجر می‌شود، به‌عنوان یکی از مسیرهایی که شعار سلامت را به مردم می‌رسانند با شبکه بهداشت و درمان همکاری نمایند و در بحث آموزش یکی از پشتوانه‌های ما باشند.
وی هدف از برگزاری این جلسه آموزشی فرهنگ‌سازی استفاده از شیرینی‌های که قند و چربی کمتری دارند بیان کرد و افزود: تمامی قنادان شهرستان دشتستان با کمک کارشناسان تغذیه در جهت تولید و راه‌اندازی شیرینی‌های رژیمی در مغازه‌های خود تلاش و به‌سلامت مردم جامعه خود کمک نمایند.
کارشناس بهبود تغذیه شهرستان نیز در این جلسه آموزشی گفت: استفاده از کره‌های گیاهی به‌جای کره‌های حیوانی به دلیل داشتن اسیدهای چرب اشباع کمتر و خاصیت رسوب کمتر در عروق سبب کاهش چاقی شکمی می‌شود که اساس بیماری‌های غیر واگیر می‌باشد.
اسما بحرینی افزود: مصرف قندهای ساده موجود در شیرینی‌ها که در بدن تبدیل به چربی می‌شود، رابطه مستقیمی با بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.
وی تداوم چنین برنامه‌های آموزشی و همکاری تمامی صنف‌های غذایی در تغییر سبک زندگی سالم را مؤثر دانست.
انتهای پیام /س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مهندس.ماریا.خویش‌دوست     کارشناس.تغذیه     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۳۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >