سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
مرکز سلامت دهان و دندان به کودکان زیر 6 سال خدمات دندانپزشکی ارایه می‌کند

24 دی 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: یکی از اهداف طرح سلامت دهان و دندان ارتقای سطح سلامت دهان و دندان کودکان زیر 6 سال است در همین راستا مرکز سلامت دهان و دندان به کودکان زیر 6 سال خدمات دندانپزشکی ارایه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست افزود: با توجه به اینکه یکی از راه‌های دسترسی به این گروه سنی، از طریق مهدکودک‌ها است، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری اداره بهزیستی طرح مشترک بهبود سلامت دهان و دندان کودکان تحت پوشش مهدکودک‌ها را اجرایی می‌کند که شامل سه بخش آموزش، پیشگیری، درمان است.
وی تصریح کرد: آموزش به مربیان مهدکودک، والدین کودکان و همچنین کودکان در قالب بازی، سرگرمی قصه‌گویی انجام می‌شود و وارنیش فلورایدتراپی آنها در مهدکودک‌ها در بخش پیشگیری در نظر گرفته‌شده است.
مهندس ماریا خویش دوست اظهار داشت: معاینات دهان و دندان کودکان در مرکز سلامت دهان و دندان شهرستان توسط دندان‌پزشک مستقر در این مرکز انجام می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: بعد از معاینه کودکان زیر 6 سال، کودکانی که ازلحاظ دندانی مشکل داشته باشند، باید با والدین خود به همراه برگ ارجاع به داندانپزشک مراجعه نمایند و بیمه‌های روستایی به‌صورت رایگان و دیگر بیمه‌ها طبق تعرفه دولتی خدمات دندانپزشکی برای آنها ارائه می‌شود.
وی عنوان داشت: بر اساس نشستی که با مدیران مهدکودک‌ها داشته‌ایم مقررشده است بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه با کودکان مهد و پیش‌دبستانی خود به مرکز خدمات سلامت دهان و دندان مراجعه تا کودکان معاینه دهان و دندان شده و مشکلات آنها در فرم ارجاع به والدین اطلاع داده شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: جهت ارایه خدمات بهتر دندانپزشکی برای گروه هدف زیر 6 سال و 6 تا 14 سال در سطح شهر برازجان سه مرکز خدمات جامع سلامت مجهز به‌تمامی تجهیزات دندانپزشکی موجود است.
مهندس ماریا خویش دوست اظهار داشت: مرکز خدمات جامع سلامت شهیدفرهی و امام حسین (ع) در دو شیفت صبح و بعدازظهر جهت ارایه خدمات فعال است و در مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان در شیفت صبح خدمات دندانپزشکی ارائه می‌گردد.

انتها پیام/س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خدمات.دندانپزشکی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1396

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >