سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
کشف و معدوم‌سازی بیش از یک و نیم تن مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در دشتستان

20 فروردين 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی از 15 اسفند لغایت 15 فروردین بیش از یک و نیم تن مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در دشتستان کشف و معدوم‌سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست عنوان داشت: از آغاز طرح سلامت نوروزی از 15 اسفند لغایت 15 فروردین بیش از 2 هزار و 990 بازدید از مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی توسط اکیپ‌های بازرسی در دو نوبت صبح و عصر انجام‌شده است.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: با توجه به حساسیت موضوع و باهدف حفظ و ارتقای سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی در این ایام بازرسان بهداشت محیط با تجهیزات کامل پرتابل در مرکز حساس مواد غذایی حضور یافته و بیش از یکهزارو 400 موردسنجش پرتابل ازجمله سنجش دمای یخچال و فریزرها، سنجش میزان آلودگی سطوح، سنجش میزان پر اکسید روغن‌های مصرفی و سنجش شوری مواد غذایی انجام‌شده است.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز با اشاره به اهمیت بهداشت آب در بحث سلامت نوروزی گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی از 15 اسفند لغایت 15 فروردین بیش از ده هزار و 500 مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی و 294 نمونه‌برداری میکروبی آب انجام‌شده است.
سیده فاطمه حسینی تصریح کرد: در نظارت‌های ویژه‌ای که از کارخانه‌ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شد، در حدود 417 نمونه‌برداری از مواد غذایی در آزمایشگاه انجام شد و بیش از یک و نیم تن مواد غذایی تاریخ گذشته و غیرقابل‌مصرف کشف و معدوم گردید.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: از همه شهروندان و مسافرین عزیز می‌خواهیم که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی، مراتب را به سامانه کشوری 190 اطلاع‌رسانی نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
انهدام     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     سیده‌فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >