سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
42 درصد از خدمات دندانپزشکی جهت گروه‌های هدف در دشتستان انجام‌شده است

22 فروردين 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: 42 درصد از خدمات دندانپزشکی جهت گروه‌های هدف در دشتستان انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست افزود: تیم سلامت دهان و دندان در قالب برنامه پزشک خانواده مسئولیت تأمین، ارتقاء سطح سلامت دهان دندان و پیشگیری بیماری‌های دهان و دندان جمعیت تحت پوشش را بر عهده‌دار دارد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان عنوان داشت: سلامت دهان و دندان جزو لاینفک و ضروری سلامت افراد جامعه و عاملی تعیین‌کننده در کیفیت زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود و امروزه مشخص‌شده، حفظ سلامت دهان و دندان، می‌تواند بروز بسیاری از بیماری‌ها را کاهش دهد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتستان دارای 16 واحد دهان و دندان می‌باشد که با فعالیت 17 دندان‌پزشک حاضر در مراکز خدمات جامع سلامت و مرکز دهان و دندان شهر برازجان به بیش از 42 درصد از گروه‌های هدف (کودکان زیر 14 سال، مادران باردار و شیرده) خدمات بهداشتی دهان و دندان ارائه می‌کنند.
مهندس ماریا خویش‌دوست تصریح کرد: در سال 95، 34 درصد از خدمات دندانپزشکی به گروه‌های هدف ارائه‌شده که در سال 96 این درصد به 42 درصد رسیده است و با چشم‌اندازی که در سال 97 برای ارائه خدمات دندانپزشکی تعریف کرده‌ایم، انتظار داریم به میانگین کشوری که 60 درصد می‌باشد نزدیک شویم.
وی همچنین گفت: با راه‌اندازی کلینیک سیار دندانپزشکی از مهرماه سال گذشته، 50 روستا و همچنین 10 مدرسه روستایی که جمعیتی در حدود 3 هزار نفر بوده از خدمات دندانپزشکی کلینیک سیار دندانپزشکی بهره‌مند شده‌اند که دراین‌بین 50 درصد خدمت گیرندگان از گروه‌های هدف تعریف‌شده ما می‌باشند.
مهندس ماریا خویش‌دوست تصریح کرد: در واحدهای سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خدماتی نظیر، معاینه، جرم‌گیری، ترمیم و سایر خدمات پیشگیری و درمانی به مردم تحت پوشش ارائه می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان در پیامی روز دندانپزشک را به فعالان عرصه علم دندانپزشکی نیز تبریک و تهنیت گفت.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خدمات.دندانپزشکی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   22 فروردين 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >