سرپرست شبکه بهداشت دیر خبر داد:
کلینیک زخم جنوب استان بوشهر در بیمارستان دیر راه‌اندازی می‌شود

9 اسفند 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از راه‌اندازی کلینیک زخم جنوب استان بوشهر در بیمارستان امام هادی (ع) دیر خبر داد.

مهندس احمد آخوندی در نشست مدیران ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده و مساعدت ویژه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌زودی کلینیک زخم جنوب استان بوشهر در بیمارستان امام هادی (ع) دیّر راه‌اندازی می‌شود.
مهندس احمد آخوندی افزود: راه‌اندازی این کلینیک در بیمارستان امام هادی (ع) دیر باعث کاهش رفت‌وآمد شهروندان به خارج از استان شده و علاوه بر پوشش خدمات به بیماران مناطق جنوبی استان بوشهر توان ارایه خدمات به مناطق همجوار در استان هرمزگان و فارس را دارد.
وی گفت: بيماران مي‌توانند با مراجعه به كلينيك درمان زخم و انجام مشاوره‌ي تخصصي از تمامي خدمات بهره‌مند شده و پس از طي كردن دوره‌ي درمان به بهبودي كامل دست يابند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در خصوص دستگاه‌های خریداری‌شده گفت: دستگاه‌ ازون‌تراپی با مساعدت ویژه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بااعتبار یک میلیارد و 800 میلیون ریال خریداری‌شده است.
وی اضافه کرد: دستگاه و تجهیزات خریداری‌شده برای راه‌اندازی کلینیک زخم با حضور کارشناسان مربوطه عملیات نصب آن طی همین هفته در بیمارستان امام هادی (ع) دیر آغاز می‌شود.
مهندس آخوندی بابیان اینکه زخم‌های دیابتی و سوختگی در این کلینیک درمان می‌شوند، گفت: زخم‌ها در افراد مبتلابه دیابت غالباً به‌سختی بهبود می‌یابند زیرا مشکلاتی که برای عصب‌ها و گردش خون ایجاد می‌شود مانند نوروپاتی محیطی و بیماری‌های انسداد شریانی مانع بسته شدن زخم‌ها می‌شود.
وی افزود: درمان این زخم‌های در کلینیک زخم به‌طورکلی شامل برش یا تخلیه زخم، تخلیه بافت‌های مرده و کنترل عفونت، استفاده از دستگاه‌هاي جديد و پيشرفته، پانسمان‌هاي پيشرفته‌ي درماني و آموزش مراقبت‌هاي ضروري پاي ديابتي است كه سرعت‌ترمیم زخم را به ميزان زيادي افزايش مي‌دهد.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه گاز اُزون قابلیت فوق‌العاده‌ی درترمیم بافت و ضدعفونی زخم‌ها دارد، تأکید کرد: اُزون‌تراپي باعث کاهش و حذف عفونت در زخم می‌شود و با تشخیص پزشک نسبت به میزان استفاده از این گاز سرعت‌ترمیم زخم افزایش و زمان بهبودی به‌طور مؤثری کاهش مي‌يابد.
مهندس آخوندی تصریح کرد: اُزون‌تراپي ازجمله خدمات مؤثر برای بهبود عملکرد افراد ديابتي به‌خصوص در موارد داراي زخم براي جلوگيري از صدمات جبران‌ناپذیر و قطع عضو ناشی از آن محسوب می‌شود و طبق آمار در 92 درصد از بیمارانی که زخم دیابت داشته‌اند درمان شده و از قطع عضو جلوگیری شده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلینیک.زخم     شهرستان.دیر     جنوب.استان    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >