شربت رازیانه احسان (طب اسلامی) فاقد مجوز بهداشتی و غیرقابل‌مصرف می‌باشد

30 مهر 1396
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، شربت رازیانه احسان (طب اسلامی) فاقد مجوز بهداشتی و غیرقابل‌مصرف می‌باشد.

بر اساس اطلاعیه سازمان غذا و دارو تأکید شده است که فروشندگان دارو و مکمل‌های غیرمجاز با تبلیغات زیاد تلاش می‌نمایند گیاهی بودن یک فرآورده را مترادف با عدم وجود هرگونه ضرر و زیان برای سلامتی عنوان نمایند که این موضوع ازنظر علمی نادرست است.
لازم به ذکر است که شهروندان محترم قبل از خرید هرگونه فرآورده‌های طبیعی و مکمل و سنتی، گیاهی با تماس با کارشناسان معاونت غذا و دارو، نسبت به دارا بودن مجوز بهداشتی و ماهیت مجوز داده‌شده اطمینان حاصل نمایند.
در ضمن اسامی محصولات دارای مجوز در سایت رسمی سازمان غذا دارو به آدرس http://www.fda.gov.ir/در بخش فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل قابل‌مشاهده می‌باشد.
گفتنی است که خریدوفروش فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل نیازمند اخذ مجوزهای قانونی از طریق اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو می‌باشد.
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کلیه مصرف‌کنندگان گرامی درخواست می‌کند از خرید و مصرف محصول مذکور خودداری نموده و در صورت مشاهده مراتب را به معاونت‌های غذا و دارو اطلاع دهند.
انتهای پیام/ ا.ش 2070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شربت.رازیانه     معاونت.غذاودارو     فرهنگ.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >