شهدا را با چشم دل ببینیم نه با چشم سر

17 آذر 1395
یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس گفت: حرف از شهدا در کشور زیاد زده می‌شود اما خیلی‌ها شهید را با چشم سر می بینند درحالی‌که شهید را با چشم دل باید دید.

 سردار عبدالفتاح اهوازیان در مراسم بزرگداشت شهید گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: شهدای دانشجو کاری کرده‌اند کارستان که با توجه به بصیرتشان آثار فراوانی داشته‌اند به‌عنوان‌ مثال یک شهید دانشجو داشتیم به نام شهید سید حسین علم الهدی که یک دانشجوی رزمنده‌ای بود که در دوران دفاع مقدس تنها 100 روز زنده بود ولی امروز یادمان آن شهید، شلوغ‌ترین یادمان جمهوری اسلامی است و شش میلیون زایر دارد و هرسال از 60 کشور جهان برای دیدن مزار این شهید به ایران می‌آیند.
وی بیان داشت: در دوران دفاع مقدس، ارتش و سپاه قوی نداشتیم که از ما دفاع کند اما بچه‌های با بصیرت وارد کارزار شدند و شهدای دانشجو مایه افتخار ما شدند و به‌تنهایی میلیون‌ها جوان را شیفته خود کردند.
اهوازیان گفت: این شهدا و جوانان را باید با چشم دل دید نه با چشم سر و اینها همان‌هایی هستند که در ام الرصاص با دستان بسته زنده‌به‌گور شدند ولی پیروز برگشتند و این‌قدر خون بچه‌های ما پاک بود که صدام به سربازان خود مرخصی داد و گفت پیروز شدیم؛ اما ما پس از کربلای 4، عملیات کربلای پنج را طوری طراحی کردیم که 37 هزار عراقی را یا کشتیم و یا اسیر کردیم.
وی افزود: چرا عده‌ای در مملکت امروز که اوضاع بهتراست می‌گویند ما شمارا لازم نداریم و احتیاج به ارتش و سپاه و بسیج نداریم؛ مگر جوانان ما را نمی‌بینند که چگونه دارند از انقلاب دفاع می‌کنند، مگر نه اینکه قرآن می‌گوید باید آماده‌باشید چون در معرض خطر هستید.
 اهوازیان گفت: اگر هشت سال دفاع مقدس نبود جمهوری اسلامی در سال 59 از بین می‌رفت ولی به برکت خون شهدا و دفاع مقدس ما ثابت‌قدم شده‌ایم.
وی اضافه کرد: شهید گمنام همانند آمپولی است که وقتی به پیکره معنوی اجتماع تزریق می‌شود همه به هوش می‌شوند و شهدای گمنام در برهه‌هایی از زمان وارد کشور می‌شوند تا بگویند ما با دستان بسته اما پیروز آمدیم و مواظب باشید دشمن شمارا فریب ندهد.
اهوازیان گفت: الان پنج سال و 10 ماه است که با داعش وارد جنگ شده‌ایم و چه شب‌هایی که شما بوشهری‌ها در خواب بودید و این وهابی‌های عربستان، آسمان را در اختیار اسرائیل می‌گذاشتند تا جنگنده‌هایشان بیایند و نیروگاه اتمی را بزنند اما آقایان خودشان می‌دانند اگر پیش‌مرگی این بچه‌ها نبود حیثیت ما از بین می‌رفت پس نباید بگویید که شمارا لازم نداریم.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس افزود: نادر مهدوی آن روز مالک اشتر امام خمینی شد و آمریکا را به‌زانو درآورد؛ چرا مجسمه نادر را نمی‌سازند و درس او را در کتاب‌ها چاپ نمی‌کنند تا بچه‌هایمان یاد بگیرند و مقاومت کنند؛ بچه‌های دلاور ما، وقتی آمریکایی‌ها را دستگیر کردند آنها از ترس به گریه افتادند، ما این قدرت و عزت را داریم.
 وی گفت: برادرهای رزمنده ما یار هستند، بار نیستند. می‌گویند اینها برای پول می‌روند جبهه؛ کدام پول؟ می‌گویند شما چون بدهی دارید می‌روید در سوریه می‌جنگید؛ چه کسی به ما وام می‌دهد؟ مگر ما برای شما به‌جز عزت و اقتدار چه آورده‌ایم؟
وی بیان داشت: یکصد و 16 کشور به داعش کمک می‌کنند زمانی که ما وارد شدیم 90 درصد کشور دست داعش بود ولی امروز کمتر از 20 درصد دست داعش است. نه در موصل و حلب و نه در جبال شرقی لبنان جایی در محاصره داعش نداریم و همه در محاصره ما قرار دارد.
اهوازیان گفت: امروز مفتخر هستیم به برکت شهدا و سید علی، جنگنده‌های مصر در کنار سوریه با داعش می‌جنگند به این می‌گویند مذاکره. این عزت را خون شهدا برای ما آورده‌اند خورشید بیداری اسلامی طلوع کرده، نکند دیگران صدای ما را بشنوند ولی ما دچار روزمرگی شویم و ولایت را تنها بگذاریم.
در ابتدای این مراسم قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تلاش می‌شود با حضور شهید گمنام در این دانشگاه، نسبت به وظایف خود در مقابل شهیدان عمل کنیم.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: حضور شهدای گمنام در دانشگاه‌ها و سایر مجامع دیگر به ما یادآوری می‌کند که در ادامه راه آنان، برای حفظ نظام و انقلاب باید گام برداشت.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دوران دفاع مقدس هشت شهید، 35 آزاده، 250 جانباز و هزار رزمنده تقدیم کرده و این بیانگر تعهد دانشگاهیان نسبت به‌نظام و انقلاب است.
عزیز نژاد افزود: حضور پرشور دانشگاهیان در دوران دفاع مقدس نشان‌دهنده این است که دانشگاهیان اهل جهاد و شهادت هستند و امروز نیز در مسیر آرمان‌های انقلاب پیش می‌روند و لحظه‌ای از مسیر خود منحرف نمی‌شوند.
مراسم بزرگداشت شهید گمنام در هفتمین روز از تدفین این شهید در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور سردار اهوازیان و مداحی حاج محمدرضا بذری از تهران و با حضور دانشجویان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

انتهای پیام/ س. ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بزرگداشت.شهید.گمنام     سردار.عبدالفتاح.اهوازیان     دکتر.حیدر.عزیز‌نژاد     پردیس.دانشگاه    

تاریخ بروز رسانی:   17 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۳۲

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >