طرح ضربتی جمع آوری مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در شهرستان بوشهراجرا شد

19 اسفند 1394
در طرح ضربتی کنترل تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان بوشهر، 511 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و جمع‌آوری شد.

کارشناس بهداشت محیط درگفت وگو با روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: نظارت مستمر بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی وجمع آوری موادغذایی غیرقابل مصرف انسانی از اهداف این طرح است.
ندا عالی حسینی اضافه کرد: برای اجرای طرح ضربتی کنترل مواد غذایی، بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت به نقاط تعیین شده در سطح شهر اعزام شدند که در بازدیدهای صورت گرفته در این طرح بیش از 500 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، غیرقابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته کشف و پس از طی مراحل قانونی نسبت به دفن ومعدوم سازی آنها اقدام گردید .
این کارشناس مسئول با بیان اینکه طرح ضربتی یک روزه در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن و مراکز بین‌راهی اجرا می شود افزود: با توجه به افزایش مسافرت‌ها و تردد مسافران در مسیر این شهرستان واحدهای عرضه مواد غذایی و اماکن بین‌راهی باید از بهداشت و سلامت برخوردار باشند تا به سلامت مسافران آسیب نرسد.
عالی حسینی خاطرنشان کرد: هر ساله پیش از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی طرح ضربتی کنترل مواد غذایی و عرضه آن صورت می‌گیرد که این طرح طی فراخوان از نیروهای مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی به صورت فوریت در یک روز اجرا می شود که امسال نیز در قالب 10 اکیپ ،مجموع 35 بازرس بهداشت محیط مشارکت داشتند.
انتهای پیام/ ا.س 3000

کلمات کلیدی:
طرح.ضربت     مواد.غذایی     تاریخ.گذشته     ندا.عالی‌حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >