عشق از عینک روانشناسی با حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

8 اسفند 1396
همایش عشق از عینک روانشناسی با حضور استادیار و عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن مجتمع اندیشه پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 نازنین هنرپروران دکترای مشاوره خانواده و زوج‌ درمانگر که به‌عنوان سخنران این همایش دعوت‌شده بود  در گفتگوی اختصاصی با مفدا بوشهر درباره عشق از دیدگاه روانشناسی گفت: عشق یکی از نیازهای مهم انسان‌هاست که از تولد تا مرگ همراه ماست و در طول زندگی دنبال این عشق می‌گردیم و محتوای عشق در دوره‌های زندگی متفاوت است.
 وی افزود: در مرحله اول، عشق مادر به فرزند، سپس عشق پدر به فرزند و در دوران نوجوانی و جوانی عشق به جنس مقابل  یکی از زیربناهای مهم زندگی را تشکیل می‌دهد.
 این استادیار دانشگاه بیان داشت: اما این عشق بسیار گسترده است و مفاهیم زیادی دارد و بااینکه انسان‌ها به‌شدت دنبال این عشق هستند هیچ‌گاه از وجود آن راضی نیستند و احساس می‌کنند که موقعیتی که در آن قرار دارند عشق واقعی نیست و به دنبال مرحله‌ای بالاتر از این عشق می‌گردند.
 وی ادامه داد: مسلماً دخترها و پسرها در سنین دانشجویی با این مسئله بیشتر روبرو می‌شوند؛ زیرا هم ازلحاظ بیولوژی و هم ازلحاظ رشد شناختی روانی در مرحله‌ای هستند که جسم و ذهن، آمادگی این را دارد که بخواهند وارد مرحله عشق و عاشق شدن شوند و به دلیل اینکه آگاهی لازم به همه ابعاد این موضوع را ندارند، گاهی اوقات دچار سوءبرداشت می‌شوند و در زندگی مشکل پیدا می‌کنند؛ به‌ویژه اگر این عشق موجب ازدواج شود، به دنبال آن تعارضات زناشویی به وجود می‌آید و احتمالاً به طلاق منجر می‌شود.
هنرپروران افزود: یکی از مسایل مهم در دوران دانشجویی این است که به جنبه‌های اساسی عشق آگاهی پیدا کنیم و شکست عشقی را بشناسیم و اگر شناخت لازم از خود و انتظارات لازم که از عشق در ذهن ماست را بدانیم کمک می‌کند که بتوانیم دچار خطاهای شناختی در عشق نشویم و بتوانیم از این مسئله عبور کنیم.
 وی اضافه کرد: شناخت لازم از عشق موجب می‌شود که انتخاب غلط نداشته باشیم و با موقعیت مناسبی وارد ازدواج شویم و عشق را به شکل و محتوای درست‌تری در فرایند زندگی و ازدواج داشته باشیم.
این استاد دانشگاه گفت: عشق، مفهوم بسیار گسترده و مهمی دارد که متأسفانه به دلایلی، خیلی شناخته‌شده نیست و چون ناآشناست، معضلات و مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و مسلماً شناخت این مسئله و آگاهی روانی عزیزانی که در این برهه از زندگی هستند، می‌تواند کمک زیادی به‌سلامت روان آن‌ها بکند و درنتیجه از بسیاری از مسایل مانند ازدواج‌های نادرست و شکست‌های عشقی و اختلالات روانی که بعد از شکست عشقی به‌واسطه ازدواج غلط اتفاق می‌افتد، پیشگیری شود.
این همایش به همت اداره مشاوره و پایش سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شامگاه یکشنبه ششم اسفند برگزار شد.
انتهای پیام/س. ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     نازنین.هنرپروران     معاونت.دانشجویی.فرهنگی    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1396

تعداد بازدید:   ۱۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >