غرق شدن کودکان درجاهایی که فکرش را نمی‌کنید

6 شهريور 1398
کارشناس برنامه کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:‌ در سال 96 و 97 تعدادی کودک زیر 5 سال در اثر غرق‌شدگی درجاهایی که فکرش را نمی‌کنید جان خود را از دست دادند.

میترا سادات شجاعی به خبرنگار روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: احتمالاً اولین تصور شما از غرق‌شدگی، غرق شدن در دریا است، اما اولین کودک که تنها یک سال از عمرش سپری‌شده بود در سطل آبی که برای جمع‌آوری آب کولر بوده، غرق‌شده است.
شجاعی ادامه داد: از بین کودکانی که براثر خفه شدن در آب جان خود را ازدست‌داده‌اند می‌توان به یک کودکِ دوساله که در بشکه آبی که در حمام بدون درپوش بوده غرق‌شده است نیز اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: کودکان دیگری در آب‌انبار حیاط منزل، جوی آب روستا، حوض‌خانه و رودخانه با عمق کمتر از 15 سانتی‌متر غرق‌شده‌اند.
غرق شدن کودکان در آب با عمق کمتر از 3 سانتی‌متر نیز رخ می‌دهد
شجاعی با هشدار به این‌که در تمام اوقات مراقب کودک خود باشید گفت: کودکان در عمق آب کمتر از 3 سانتی‌متر نیز غرق می‌شوند.
وی همچنین با تأکید بر این‌که هرگز کودکان را در کنار آب، وان، حمام و دوش حتی برای مدت کوتاهی رها نکنید افزود: بزرگ‌سالانی که در آب و یا نزدیک آب از کودکان مواظبت می‌کنند باید از فعالیت‌هایی که تمرکز را از بین می‌برد مانند مطالعه کتاب، مکالمات تلفنی و ... اجتناب کنند.
کارشناس برنامه کودکان معاونت بهداشتی در پایان تأکید کرد: هر مکانی که ممکن است در آن آب جمع شده و موجب غرق شدن کودک شود باید شناسایی و اصلاح شود،‌ آب سطل‌ها، بشکه‌ها، وان حمام و حوض خالی شود و یا با درپوش محکم و قفل‌دار پوشیده شود و همچنین درب توالت فرنگی هنگامی‌که استفاده نمی‌شود بسته باشد.

انتهای پیام/ م.ب-2020

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
غرق‌شدگی     معاونت.بهداشتی     فرهنگ.سلامت     میتراسادات.شجاعی        

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۳۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >