قول مساعد وزیر در تامین نیازهای بهداشت و درمان شهرستان دشتی و شهر خورموج

24 دی 1393
دکتر سیدحسن هاشمی در سفر هیئت دولت به استان بوشهر و در بازدید از مراکز بهداشتی، درمانی و آموزشی استان بوشهر با حضور در شهرستان دیر، شهرستان دشتی و شهر خورموج، نسبت به رفع کمبودهای بخش بهداشت و درمان این مناطق قول مساعد داد.

دکتر هاشمی در اولین برنامه خود در بازدید از مراکز بهداشتی، درمانی و آموزشی استان بوشهر وارد شهر خورموج شد و از بیمارستان زینبیه این شهر بازدید کرد.
وزیر بهداشت در این بازدید، نسبت به تامین کمبودهای این بیمارستان از قبیل تجهیزات و ... دستوراتی را صادر کرد و برای اضافه شدن تختهای دیالیز و رفع کمبودهای این بخش بیمارستان نیز دستور مساعدت داد.
وی سپس وارد شهرستان دیر شد و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان با اهدای گل به مقام شهدا ادای احترام کرد.
در حاشیه حضور وزیر بهداشت در گلزار شهدای شهرستان دیر، مادر شهید قاسم دوراهکی نیز با وزیر دیدار کرد و از نزدیک شماری از مشکلات خود را با وی در میان گذاشت.
دکتر هاشمی در دیدار صمیمی با مادر شهید قاسم دوراهکی از نزدیک در جریان مشکلات این خانواده قرار گرفت و ضمن ابزار تاسف از بی توجهی های صورت گرفته به مادر شهید اطمینان خاطر داد شخصا مشکلاتش را پیگیری می کند.
دیدار با خانواده شهدا یکی از برنامه های مشخص وزیر بهداشت در بازدید از شهرهای مختلف است اما اینکه مادر شهید با کهولت سن و ناتوانی ، به سختی و به گفته خودش با هزار امید و ارزو خودش را به وزیر می رساند و عنوان می کند به محض خبردار شدن سفر دولت به استان ،سراغ وزیر بهداشت را گرفته در حالیکه میان صحبتهاش گاه بغض الود از ادامه سخن ناتوان میشد ،شخص وزیر و همرانش را بسیار تحت تاثیر قرار داد.
مادر شهید قاسم دوراهکی از نداشتن مسکن مناسب سخن گفت و وعده های فروانی که تاکنون به وی داده شده و هیچ یک عملی نشده است و از وزیر بهداشت خواست شخصا مسئله اش را رسیدگی کند
دکتر هاشمی با تاکید بر لزوم پاسداشت یاد شهدا و تکریم خانواده آنان، پیگیری مسائل خانواده شهدا را وظیفه تمام مسئولان خواند و به مادر شهید اطمینان خاظر داد در خصوص حل مشکلات وی به ویژه مسئله معیشت وی از طریق دستگاههای مربوطه در اسرع وقت پیگیری های لازم را انجام دهد و تا رسیدن به نتیجه، شخصاً پیگیر حل مشکلات مادر شهید خواهد بود.
مادر شهید دوراهکی پس از ابراز خوشحالی از دیدار با وزیر بهداشت و قول مساعد وی مبنی بر حل مشکلاتش، خواهان توجه مسئولان به خانواده شهدا شد.
وزیر بهداشت پس از حضور در گلزار شهدا، از بیمارستان درحال احداث 38 تخته دیر بازدید کرد.
گفتنی است ساخت این پروژه بیمارستانی در تعهدات وزارت نفت است، اما فراهم کردن تجهیزات پزشکی، تامین نیروی نیروی انسانی متخصص وزارت بهداشت عهده دار است.

عملیات ساخت پروژه بیمارستانی 38 تخته دیر تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و به نظر می رسد در صورتی که وزارت نفت به موقع به تعهداتش عمل کند، وزارت بهداشت نیز به سرعت تامین نیروی انسانی متخصص این بیمارستان و تجهیز آن را آغاز خواهد کرد.
انتهای پیام / 1020


کلمات کلیدی:
بازدید     وزیر.بهداشت     سفر.رییس‌جمهور    

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1393

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >