متخصص عفونی بیمارستان امیرالمؤمنین و سوانح و سوختگی گناوه:
به احترام آتش‌نشان‌ها چهارشنبه سوزی نکنیم

24 اسفند 1395
متخصص عفونی بیمارستان امیرالمؤمنین و سوانح و سوختگی گناوه گفت: امسال به احترام آتش‌نشان‌های ازدست‌داده، چهارشنبه سوزی نکنیم.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین و سوانح و سوختگی گناوه؛ دکتر عبدالعظیم ویسی زاده در ارتباط با مهم‌ترین راه پیشگیری از حوادث ناگوار چهارشنبه‌سوری اظهار داشت: آموزش عوارض خطرناک ناشی از سوختگی رکن اصلی پیشگیری از این حوادث محسوب می‌شوند.
وی در پاسخ به این سؤال که بیشترین مصدوم ین این شب را چه گروه سنی تشکیل می‌دهند، بیان کرد: نوجوانان و جوانان بیشترین آمار مصدومین ناشی از چهارشنبه‌سوری هستند که در این بازه زمانی به بیمارستان مراجعه می‌کنند.
متخصص عفونی بیمارستان امیرالمؤمنین و سوانح و سوختگی گناوه خاطرنشان کرد: بیشترین نقطه آسیب‌دیدگی در سروصورت به‌خصوص چشم‌ها و اندام‌های فوقانی است.
وی در ارتباط بااینکه در صورت بروز سوختگی چه‌کاری باید انجام داد، گفت: بعد از دور کردن مصدوم از محل سوختگی، محل آسیب‌دیده شده را با آب ولرم متمایل به خنک بشویید و درصورتی‌که محل سوختگی دارای البسه است و قابل جداسازی باشد، آن را جدا کرده و در اسرع وقت مصدوم را به بیمارستان انتقال دهید.
دکتر ویسی زاده بابیان اینکه در هنگام صدمه چشمی باید شستشو کامل با آب فراوان و سپس مراجعه سریع به مرکز انجام شود، افزود: استفاده از قوانین برای جلوگیری از دست‌یابی به مواد محترقه خطرناک و آموزش صحیح جامعه در مورد عوارض سوختگی ناشی از این حوادث می‌تواند باعث کاهش مشکلات شود.

انتهای پیام/ د.ج 4060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
چهارشنبه‌سوری     متخصص.عفونی     دکتر.عبدالعظیم.ویسی‌زاده     بیمارستان.سوانح‌سوختگی.چرومی     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >