متخصص پوست، مو و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
برای انجام مراقبت‌های پوستی از مراجعه به آرایشگاه‌ها خودداری کنید

23 شهريور 1398
متخصص پوست، مو و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: افراد برای انجام خدمات پوستی از قبیل لیزر، پلکسر، خال‌برداری و هرگونه اقدام تهاجمی بر روی پوست باید از مراجعه به آرایشگاه‌ها خودداری کنند.

دکتر مرضیه افروزنده افزود: آرایشگاه‌ها تنها می‌توانند در حوزه زیبایی و قرینه‌سازی فعالیت کرده و اجازه ورود به حوزه مراقبت‌های پوستی را ندارند.
وی با اشاره به اینکه انجام مراقبت‌ها و خدمات پوستی بایستی توسط متخصصین پوست انجام شود تصریح کرد: مراجعه افراد به آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی برای درمان مشکلات پوستی، بهداشتی نبوده و ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد.
متخصص پوست، مو و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انجام هرگونه اقدامات درمانی و مداخله‌ای پوستی توسط افراد غیر پزشک از قبیل سالن‌های زیبایی، آرایشگاه‌ها و داروخانه‌ها ممنوع است ولی متأسفانه امروزه به دلیل سودآوری، این‌گونه مداخله‌ها و درمان‌ها بسیار شایع شده است.
دکتر افروزنده بیان داشت: افراد چنانچه دچار بیماری‌های پوستی شوند لازم است حتماً به پزشک متخصص پوست مراجعه کرده و از توصیه‌های درمانی آرایشگرها، دوست و فامیل به‌شدت پرهیز کنند.
وی تأکید کرد: مردم باید تنها از طریق مراکز دارای مجوز اقدام به دریافت خدمات موردنیاز خود کرده، از مراجعه به افرادی به جز متخصص پوست جداً خودداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق مراجعه حضوری به اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه یا در سامانه ۱۹۰ ثبت کنند.
انتهای پیام/ م.ف 1024
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
لیزر     دکتر.مرضیه.افروزنده     متخصص.پوست     فرهنگ.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   23 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۴۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >