متخصص چشم‌پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان:
ناخنک چشم غالباً در هوای آفتابی رخ می‌دهد

15 بهمن 1396
متخصص چشم‌پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: ناخنک بافت ارغوانی یا قرمزرنگ مثلثی شکلی است که در روی سطح چشم یا در گوشه قرنیه رشد می‌کند و بیشتر در اثر تابش اشعه ماورای بنفش نور خورشید بروز می‌کند.

دکتر ابراهیم ابراهیمی در گفت‌وگو با روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: این عارضه در افرادي كه بیشتر وقت وقت خود را خارج از منزل و در هوای آفتابی سپري می‌کنند روي می‌دهد.
وی با بیان اینکه ناخنک به‌ندرت ممکن است  به حدی رشد کند که جلوی مردمک چشم را بگیرد، افزود: قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید به‌ویژه پرتو فرابنفش به مدت طولاني، خشكي و غبار می‌توانند نقش مهمي در ايجاد اين بيماري داشته باشند.
متخصص چشم‌پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان با اشاره به اینکه بروز ناخنک در کودکان نادر است اظهار داشت: کشاورزان و کارگران ساختمانی، ماهیگیران و افرادی که در نزدیک خط استوا زندگی می‌کنند نیز به علت حضور همیشگی و طولانی‌مدت در فضاهای باز و در معرض نور آفتاب مستعد ابتلا به این بیماری هستند.
دکتر ابراهیم ابراهیمی افزود: در مراحل اولیه که این ضایعه کوچک است و روی قرنیه چشم را نگرفته است، علایم بیماری نیز خفیف می‌باشد، ولی به‌تدریج باعث خارش، سوزش و قرمزی چشم می‌شود و در موارد پیشرفته‌تر موجب تاری دید در بیمار می‌شود.
متخصص چشم‌پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افزود: آستیگماتیسم نیز از دیگر عوارض ناخنک است که درمان آن در موارد کوچک با قطره‌های اشک مصنوعی انجام می‌شود و در موارد پیشرفته‌تر می‌توان از پمادها و داروهای ضدالتهاب استفاده کرد و درنهایت در مواردی که بینایی کاهش‌یافته عمل جراحی گزینه نهایی است.
وی در رابطه با پیشگری از ابتلا به این عارضه چشمی گفت: پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب به مدت طولانی و استفاده از عینک‌های آفتابی استاندارد که مانع عبور امواج مضر هستند می‌تواند راه پیشگیری مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به ناخنک چشم باشد.

انتهای پیام/ م.ص 4020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ناخنک     متخصص.چشم‌پزشکی     دکتر.ابراهیم.ابراهیمی     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   15 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >