مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه:
قیمت دارو مصوبه سازمان غذا و دارو است/ نظارت بر داروخانه‌ها، عطاری‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی توسط واحد امور دارویی

2 شهريور 1398
مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: قیمت داروهای عرضه‌شده در داروخانه‌های شهر مصوبه سازمان غذا و دارو است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ مرضیه بوستانی اظهار داشت: بیشترین شکایات مردمی در خصوص نرخ داروهای موجود در داروخانه‌ها است.
وی بیان داشت: کلیه داروها شامل سریال دارو، قیمت خریداری‌شده، قیمت مصرف‌کننده، تاریخ تولید و انقضا بوده که فاکتور خرید دارو مستند در داروخانه وجود داشته و هیچ‌گونه دخل و تصرف و اعمال قیمت خودسرانه در فروش دارو توسط داروخانه‌ها وجود ندارد.
بوستانی افزود: در صورتی که قیمت دارو مندرج بر روی پاکت و قیمت فروش متمایز باشد علت آن تولید پاکت دارو از قبل بوده و قیمت‌گذاری از قبل صورت گرفته است، در صورتی که شرکت دارویی به‌صورت روزانه تولید دارو دارد.
وی بیان داشت: گاهی در برخی شرکت‌های دارویی به علت کیفیت بهتر باوجود تشابه اسم دارو، تفاوت قیمت وجود دارد.
نظارت بر داروخانه‌ها، عطاری‌ها و باشگاه‌های بدن‌سازی توسط واحد امور دارویی
مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: واحد امور دارویی بررسی نیازمندی‌های مراکز و کلیه واحدهای تابعه شبکه بهداشت ازنظر نیازمندی‌های دارویی، خرید دارو و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، دندان‌پزشکی، رادیولوژی، نظارت ماهانه به‌صورت بازرسی حضوری بر 9 داروخانه سطح شهر گناوه و بازرسی شش داروخانه روستایی به‌صورت فصلی (سه ماه یک‌بار)، بر اساس چک‌لیست تعیین‌شده توسط وزارت بهداشت و درمان را بر عهده دارد.
بوستانی اضافه کرد: نظارت و بازرسی باشگاه‌های بدن‌سازی و عطاری‌های سطح شهر و روستا ازنظر عدم فروش دارو و مواد نیروزا، رسیدگی به شکایات مردمی در خصوص نرخ دارو و سایر تخلفات مربوطه و بازرسی دارویی از مراکز شهر و روستا و اورژانس ۱۱۵ بخشی از عملکرد واحد امور دارویی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه است.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
امور.دارویی     مرضیه.بوستانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   2 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >