مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان گناوه:
انجام بیش از ۲ هزار مأموریت توسط اورژانس ۱۱۵ شهرستان گناوه در سال ۹۷

4 مهر 1397
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان گناوه گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا اکنون بیش از ۲ هزار مأموریت توسط اورژانس ۱۱۵ شهرستان گناوه انجام‌شده است.

رضا شفیعی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: بیش از ۲ هزار مأموریت توسط اورژانس این شهرستان در سال جاری انجام شده است و این در صورتی است که زمان رسیدن پرسنل اورژانس بر سر صحنه حادثه از متوسط کشوری کمتر است.
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان گناوه در پاسخ به سؤال خبرنگار روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در سال ۹۶ اورژانس شهرستان با بیش از چهار هزار مأموریت و در سال جاری از ابتدا تا اکنون بیش دوهزار مأموریت انجام داده که میانگین رسیدن اورژانس به صحنه حادثه در داخل شهرگناوه ۵ دقیقه و بیرون از شهر ۹ دقیقه بوده است؛ این در صورتی است که میانگین این زمان در داخل و بیرون شهر از متوسط کشوری کمتر می‌باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که نسبت تصادفات در سال‌های قبل با سال جاری در شهرستان چه تفاوتی داشته است، عنوان داشت: تصادفات در شهرستان هر سال نسبت به سال قبل افزایش داشته ولی با توجه به میانگین آمار ۶ ماهه نخست سال ۹۷ شاهد کاهش تعداد تصادفات بوده‌ایم، این در صورتی است که یکی از نقاط قوت در کاهش آمار تصادفات در سال جاری انجام عمل رفیوژ (جداکننده) در بعضی از خیابانهای پرترافیک شهر بوده است.
این مقام مسئول در پاسخ به سوالی در مورد اینکه بیشتر تصادفات در شهرستان مربوط به کدام وسیله‌های نقلیه و چه گروه‌های سنی بوده، گفت: بالای ۸۰ درصد از تصادفات مربوط به وسیله نقلیه موتور سیکلت می‌باشد، همچنین بیشترین گروه سنی که دچار حوادث وسایل نقلیه می‌شوند بین گروه‌های سنی ۳۰-۱۵ سال می‌باشد.
شفیعی در مورد تعداد پایگاه‌ها و امکانات اورژانس ۱۱۵ شهرستان نیز گفت: در شهرستان گناوه تعداد ۲ پایگاه جاده‌ای و ۲ پایگاه شهری اورژانس که مجموعاً شهرستان دارای ۶ دستگاه آمبولانس مجهز و پیشرفته می‌باشد؛ فاصله استاندارد پایگاه‌های جاده‌ای ۴۰ کیلومتر می‌باشد که این نسبت در استان بوشهر و شهرستان گناوه حدوداً ۲۵ کیلومتر می‌باشد.
وی در پاسخ به خبرنگار روابط عمومی این شبکه در مورد این که از شهروندان چه انتظاراتی در مورد همکاری با نیروهای اورژانس دارید، افزود: یکی از مواردی که متاسفانه باعث مشکلات عدیده‌ای شده است مزاحمت‌های تلفنی می‌باشد بطوری که باعث شده همشهریان از خدمات اورژانس نتوانند در زمان مناسب بدلیل اشغال خطوط بهره کافی را ببرند.
شفیعی ادامه داد: یکی از مواردی که همشهریان باید مد نظر قرار دهند این است که تلفن را از دسترس کودکان دور نگه دارند زیرا بیشتر اشغال بودن خط تلفن اورژانس ۱۱۵ ناشی از بازی کودکان با تلفن منزل و تماس ناخوداگاه با مرکز اورژانس می‌باشد.
انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اورژانس115     رضا.شفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۵۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >