مسئول اورژانس 115 شهرستان گناوه:
انجام بیش از 2 هزار مأموریت توسط اورژانس 115 شهرستان گناوه در سال 97

27 شهريور 1397
مسئول اورژانس 115 شهرستان گناوه گفت: از ابتدای سال 97 تا اکنون بیش از 2 هزار مأموریت توسط اورژانس 115 شهرستان گناوه انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، رضا شفیعی به مناسبت بزرگداشت روز اورژانس در جمع نمازگزاران نماز جمعه شهرستان عنوان داشت: در سال 96 اورژانس شهرستان با بیش از4 هزار مأموریت و در سال جاری از ابتدا تا اکنون تعداد دو هزار مأموریت انجام داده که میانگین رسیدن اورژانس به صحنه حادثه در شهرستان 9 دقیقه بوده است؛ این در صورتی است که میانگین این زمان در کشور 15 دقیقه می‌باشد.
مسئول اورژانس 115 گناوه ادامه داد: در شهرستان گناوه تعداد 2 پایگاه جاده‌ای و 2 پایگاه شهری اورژانس با 6 آمبولانس مجهز و پیشرفته وجود دارد که فاصله پایگاه‌های روستایی تا مرکز شهر 25 کیلومتر می‌باشد، لازم به ذکر است این فاصله جهت تسریع رسیدن بیمار به بیمارستان مرکز قابل‌قبول است.
وی با اشاره به اورژانس پیش بیمارستانی تصریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی به مجموعه خدمات فوریت‌های پزشکی اطلاق می‌گردد که در زمان‌های اضطراری یا انتقال مصدوم در خارج از محیط بیمارستان صورت می‌پذیرد.
رضا شفیعی با اشاره به اینکه دسترسی به خدمات فوریت‌های پزشکی یا اورژانس از طریق شماره 115 امکان‌پذیر می‌باشد افزود: در هر نقطه از ایران این تماس به اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی وصل شده و کارشناس حاضر در اتاق فرمان سؤالاتی را در مورد مصدوم یا حادثه از فرد تماس‌گیرنده می‌پرسد.
این مقام مسئول تصریح کرد: امروز سیستم Ems از یک سیستم که صرفاً کار بلند کردن و رساندن بیمار به بیمارستان را انجام داده است، تبدیل به سیستمی شده که در صحنه حادثه و در حین حرکت به بیمارستان مراقبت‌های اورژانسی حیاتی را به بیمار ارائه می‌دهد.
مسئول اورژانس 115 گناوه از همشهریان خواست تا چند نکته را مد نظر قرار دهند: موقع تماس و درخواست کمک باید شماره 115 را شماره‌گیری کرده و در زمان تماس با مرکز پیام مشکل بیمار را به‌صورت دقیق عنوان کرده و اگر بیمار دارای سابقه بیماری هم باشد به اپراتور مرکز پیام گزارش کامل داده شود.
وی افزود: فرد تماس‌گیرنده باید آدرس دقیق محل حادثه را گفته تا تیم عملیاتی اورژانس بتواند در زمان خیلی کم بر بالین بیمار یا مصدوم حضور یابد و اقدامات درمانی لازم را انجام دهد؛ اگر آدرس به‌صورت نامفهوم و دقیق نباشد تیم اورژانس در رسیدن به صحنه با اتلاف زمان زیادی روبرو خواهند بود که این خود ممکن است باعث مشکلات جبران‌ناپذیری گردد.
رضا شفیعی اظهار داشت: یکی از مواردی که متأسفانه باعث مشکلات عدیده‌ای شده است مزاحمت‌های تلفنی می‌باشد به‌طوری‌که باعث شده همشهریان از خدمات اورژانس نتوانند در زمان مناسب به دلیل اشغال خطوط بهره کافی را ببرند.
این مقام مسئول ادامه داد: یکی از مواردی که همشهریان باید مد نظر قرار دهند این است که تلفن را از دسترس کودکان دورنگه دارند زیرا بیشتر اشغال بودن خط تلفن اورژانس ناشی از بازی کودکان با تلفن منزل و تماس ناخودآگاه با مرکز اورژانس می‌باشد.
انتهای پیام / م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.اورژانس115     رضا.شفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   27 شهريور 1397

تعداد بازدید:   ۵۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >