مسئول بهداشت دهان و دندان گناوه:
کودکان زیر شش سال گناوه‌ای تحت طرح وارنیش فلوراید قرار گرفتند/ ارائه خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای گناوه

3 شهريور 1398
مسئول بهداشت دهان و دندان شهرستان گناوه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷۶۰ کودک زیر شش سال تحت پوشش خدمات طرح وارنیش فلوراید تراپی قرار گرفتند.

پریسا لیراوی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: سلامت دهان و دندان یکی از شاخص‌های مهم سلامت عمومی جامعه است و اهمیت چشمگیری در سلامت فرد و درنهایت سلامت جامعه دارد. وی بیان داشت: بسته خدمتی سلامت دهان و دندان برای کودکان زیر شش سال شامل معاینات ادواری و غربالگری، ارجاع فعال به دندان‌پزشک، وارنیش فلوراید و توزیع مسواک انگشتی است. توزیع رایگان یک هزار و ۷۷۰ عدد مسواک انگشتی در مراکز بهداشتی درمانی گناوه

لیراوی اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون برای ۷۶۰ کودک زیر شش سال خدمت وارنیش فلوراید انجام‌گرفته و تعداد یک هزار و ۷۷۰ عدد مسواک انگشتی توسط واحد بهداشت دهان و دندان به صورت رایگان در مراکز بهداشتی درمانی این شبکه توزیع‌شده است. وی افزود: واحد بهداشت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی معاینات دوره‌ای و غربالگری، ارجاع فعال به دندان‌پزشک، وارنیش فلوراید و طرح عاری از پوسیدگی دندان دانش آموزان پایه ششم و مراقبت دهان و دندان زنان باردار و شیرده در کنار سایر گروه‌های هدف را انجام می‌دهد.

ارائه خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای گناوه

پریسا لیراوی در خصوص کلینیک سیار دندان‌پزشکی گفت: کلینیک سیار دندان‌پزشکی از مهر ۹۶ شروع به کار کرده است و از ابتدای سال ۹۸ تاکنون تعداد ۱۶۰ خدمت رایگان شامل معاینه، پر کردن دندان، جرم‌گیری، فیشورسیلانت در روستاهای شهرستان گناوه انجام داده است. وی تصریح کرد: رعایت نکردن بهداشت و بی‌توجهی به مسائل پیشگیری زمینه ایجاد پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه را فراهم می‌کند. مسئول بهداشت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان گناوه ضمن توصیه به مردم جهت مراجعه هر شش ماه یک‌بار به دندان‌پزشک اظهار داشت: وارنیش فلوراید تأثیر بسزایی در جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان دارد، بنابراین والدین جهت انجام وارنیش فلوراید کودکان خود به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند. وی گفت: مسواک زدن یک عمل ساده و کاربردی برای حفظ سلامت دهان و دندان است، به والدین توصیه می‌شود بر مسواک زدن کودکان خود نظارت داشته باشند و حتی خود برای کودکان خردسال مسواک بزنند.

انتهای پیام/ ک.آ- 3008

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
وارنیش.فلوراید     پریسا.لیراوی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   3 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >