مشارکت مردم در کانون‌های سلامت محله باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد

26 تير 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مشارکت مردم در کانون‌های سلامت محله باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در حاشیه بازدید از محله سلامت شریف منطقه ۶ شهرداری تهران عنوان داشت: طرح سلامت محله باهدف جلب مشارکت افراد  تأثیرگذار و مسئولین محلی در اداره امور محله، فراهم نمودن بستر مناسب برای مشارکت ساکنان محله، نهادینه نمودن ارتباط مردم با متولیان مدیریت شهری به‌ویژه در امر سلامت و تلاش جهت توسعه سلامت محله در شهر دالکی به‌عنوان پایلوت استانی تشکیل‌شده است.
وی افزود: فراهم کردن مشارکت ساختارمند مردم و توانمندسازی جوامع محلی از اهداف تشکیل مجمع سلامت محلات است.
این مقام مسئول یادآور شد: مجمع سلامت محله کار شناسایی و بررسی مشکلات مربوط به‌سلامت هر محله را انجام می‌دهد و مشکلاتی که حل آن‌ها در توان مجمع نباشد را به مراجع بالاتر شامل شهرستان، استان و کشور ارجاع می‌دهد.
وی همچنین گفت: از دیگر اهداف مهم طرح سلامت محله، دسترسی بهتر و راحت‌تر مدیران به مردم جهت بررسی مشکلات محله و ارائه راهکارهای لازم، جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم می‌باشد.
مهندس خویش‌دوست با تأکید بر اینکه نوع مشارکت مردم در کانون‌های سلامت محله باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد تا بتوان به اهداف موردنظر در جلب مشارکت مردم در ارتقای سلامت جامعه دست پیدا کرد، تصریح کرد: عوامل فردی، سن، جنس و ژنتیک تنها ۲۵ درصد بر سلامت افراد تأثیرگذار است و ۷۵ درصد باقیمانده به متولیان دستگاه‌های اجرایی دیگر بازمی‌گردد و تمامی نهادها باید نقش خود را در سلامت جامعه ایفا کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان یادآور شد: مجمع سلامت شهرستان دشتستان با دبیری فرمانداری در سال 96 و با حضور نخبگان و نمایندگان ادارات و نهادهای مختلف در سال 96 در شهرستان دشتستان تشکیل‌شده است و 5 مشکل اساسی شهرستان با توجه به نیازسنجی انجام‌شده، مشخص و برنامه‌ریزهایی برای بررسی و رفع این مشکلات در سطح شهرستانی و استانی در حال انجام می‌باشد.
در راستای انتخاب شهر دالکی به‌عنوان پایلوت اجرای طرح سلامت محله، با هماهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران شهردار دالکی، دکتر گرمسیری نژاد شهردار شهر دالکی، مهندس ماریا خویش دوست سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان، علی‌اکبر سلیمی فرد رییس پیام‌گزاران سلامت، از نحوه اجرای این طرح در سرای محله شریف منطقه ۶ شهرداری تهران بازدید به عمل آوردند.
گفتنی است، در حاشیه این بازدید جلسه‌ای با حضور معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران و مسئولان مربوطه و جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه برگزار شد که معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران، ضمن بیان اهداف و چگونگی اجرای این طرح به نتایج مثبت آن در ارتقای مشارکت مردم در تصمیم‌گیری حوزه سلامت در سطوح محلی اشاره کرد.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1397

تعداد بازدید:   ۱۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >