مصرف دخانیات، کم‌تحرکی و رژیم غذایی ناسالم از عوامل اصلی ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشد

10 مهر 1396
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: مصرف دخانیات، کم‌تحرکی و رژیم غذایی ناسالم از عوامل اصلی ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشد.

 پریسا قاسمی افزود: هرساله نزدیک به 32 میلیون مورد سکته قلبی و مغزی در دنیا رخ می‌دهد که باعث مرگ بیش از 17 میلیون نفر می‌شود.
وی اضافه کرد: 60 درصد موارد مرگ در سال 2000 میلادی در جهان به علت بیماری‌های غیر واگیر بوده و برآورد می‌شود که این میزان تا سال 2020 میلادی به 73 درصد برسد که سهم بیماری‌های قلبی از این میزان بیش از 48 درصد است.
قاسمی عنوان داشت: موارد مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در کشورهای توسعه‌یافته در سالیان اخیر، روند رو به کاهش داشته است درحالی‌که این موارد در کشورهای درحال‌توسعه همچنان سیر صعودی دارد.
وی اظهار داشت: گذار اقتصادی، صنعتی شدن و جهانی‌شدن سبب تغییراتی در شیوه زندگی شده است که در ایجاد بیماری قلبی عروقی نقش مهمی دارند و این تغییرات شامل مصرف دخانیات، کم‌تحرکی و رژیم غذایی ناسالم است.
این کارشناس مبارزه با بیماری‌ها افزود: بیماری قلبی عروقی اولین علت مرگ‌ومیر در ایران است که بر اساس آمار و اطلاعات موجود، بیش از 39 درصد کل علل مرگ را شامل می‌شود.
وی تصریح کرد: عمده این موارد مرگ، به مشکلات رگ‌های خون رسان به قلب (عروق کرونر) و تنگ، سفت‌وسخت شدن دیواره رگ‌ها خواهد بود به این حالت تصلب شراین گفته می‌شود و تصلب شراین در رگ‌های کرونر عروق باعث قطع شدن جریان خون به قلب و درنتیجه باعث سکته قلبی می‌شود.
انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.قلبی     فرهنگ.سلامت     پریسا.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >