معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیش از 50درصد به ظرفیت تخت‌های ویژه استان افزوده می‌شود

5 مهر 1394
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با افزوده شدن 53 تخت ویژه نوزادان، کودکان و بزرگسالان به ظرفیت تخت‌های ویژه استان بیش از 50 درصد افزایش می‌یابد.

دکتر سید سجاد اقبالی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار وب‌دا در بوشهر افزود: تخت‌های ویژه بیمارستانی یکی از نیازهای اساسی استان بود که با رایزنی‌های انجام گرفته با وزارت بهداشت و پیگیری‌های لازم در مرحله نخست تعداد 12 تخت ویژه نوزادان، 5 تخت ویژه کودکان و 10 تخت ویژه بزرگسالان مصوب شد که در بیمارستان‌های استان در حال نصب و راه‌اندازی هستند.
وی افزود: در همین راستا ظرفیت تخت‌های ویژه نوزادان (NICU) بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به عنوان بیمارستان مرجع استان را از 12 تخت به 18 ارتقا دادیم و در آینده نزدیک نیز 10 تخت مراقبت‌های ویژه بزرگسالان (ICU) دیگر به این بیمارستان افزوده خواهد شد و در حال حاضر راه اندازی دو تخت ICUنوزادان در بیمارستان گناوه و دو تخت نیز در بیمارستان کنگان در دست اقدام است.
دکتر اقبالی خاطر نشان‌کرد: در همین راستا تخت‌های مراقبت‌های ویژه نوزادان در بیمارستان‌های امیر‌المؤمنین گناوه، بیمارستان دیر، و بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان و تخت‌های مراقبت‌های ویژه در بیمارستان زینبیه خورموج افزوده خواهد شد که در حال حاضر در دست اقدام است.
این مقام مسؤول تصریح کرد:10 تخت مراقبت‌های ویژه بزرگسالان (ICU) برای بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در نظر گرفته شده است که از منابع سفر مقام معظم رهبری به استان بعد از تکمیل فاز الحاقی بیمارستان کنگان تأمین خواهد شد.

بیش از 140 میلیارد ريال تجهیزات پزشکی وارد استان می‌شود
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1393 دانشگاه برای تأمین تجهیزات بیمارستانی دانشگاه 140 میلیارد ريال در نظر گرفته شده است که از این میزان مبلغ 20 میلیارد ريال در اختیار دانشگاه قرار گرفته که برای تهیه تجهیزاتی سرمایه‌ای کوچک‌تر از طریق عرضه کنندگان خصوصی و دولتی اقدام می‌کنیم.
دکتر سید سجاد اقبالی اضافه‌کرد: دستگاه‌های مانند ونتیلاتور(دستگاه کمک تنفسی)، الکترو شوک، مانیتور علایم حیاتی، چراغ اتاق عمل، رادیولوژی پرتابل از جمله تجهیزات سرمایه‌ای کوچک محسوب می‌شوند
وی افزود: بخش عمده‌ای از این اعتبار در اختیار هیأت امنای ارزی قرار گرفته که تأمین تجهیزات سنگین و سرمایه‌ای را بر عهده دارد و برای استفاده بهینه از این اعتبار دانشگاه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است و نیازهای تمام بیمارستان‌ها بررسی شده و خرید تجهیزات در آینده بر اساس این جدول از پیش تعیین شده انجام می‌شود و تا کنون قریب به 69 میلیاردريال از این اعتبارات استفاده شده و تجهیزات مورد نیاز متناسب با نیاز بیمارستان‌های استان خریداری، نصب و راه‌اندازی شده و یا مراحل پایانی نصب را می‌گذرانند.
دکتر اقبالی با اشاره به برخی از تجهیزات نصب شده در بیمارستان‌های استان، گفت: 2دستگاه اکوکاردیوگرافی بسیار پیشرفته در بیمارستان قلب بوشهر و بیمارستان شهید گنجی برازجان، 4دستگاه سونوگرافی در بیمارستان‌های شهید گنجی برازجان، امام حسین(ع) اهرم، بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان و بیمارستان بقیه‌الله الاعظم(عج) دیلم در حال نصب هستند و در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.
وی تصریح‌کرد: 4 دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیز وارد استان شده است که در بیمارستان زینبیه خورموج و بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) گناوه نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند و در بیمارستان بقیه‌الله الاعظم(عج) دیلم نیز در حال نصب هستند که در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار می‌‎گیرند.

بخش‌های گوارش استان به دستگاه‌های فوق تخصصی روز دنیا تجهیز می‌شوند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر از تجهیز بخش‌های گوارش استان به دستگاه‌های فوق تخصصی روز دنیا خبر داد و افزود: یک دستگاه اندوسکوپ آنتروسکوپ که برای تشخیص‌های فوق تخصصی دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می‌گیرد خریداری شده که در حال نصب در بخش گوارش بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر است.
دکتر سید سجاد اقبالی افزود: دستگاه کلونوسکوپ پیشرفته‌ای نیز در بیمارستان 17 شهریور برازجان نصب و راه‌اندازی شده است که با افزوده شدن این دستگاه‌ها گام مؤثری در تشخیص بیماری‌های گوارشی برداشته شده و از بار مراجعات مناطق همجوار به مرکز استان کاسته خواهد شد و یک دستگاه ویدیوآندسکوپ هم جهت مرکز فوق در دست تهیه است.
وی خاطرنشان‌کرد: همزمان با خرید و نصب تجهیزات بیمارستانی اصلاح و بهبود استانداردهای این تجهیزات در دستور کار معاونت درمان قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به اصلاح سی‌تی‌اسکن بیمارستان شهید گنجی برازجان اشاره کرد که در حین راه‌اندازی، بهبود استانداردهای لازم آن انجام شد و اقداماتی جهت ارتقا سیستم MRI بوشهر نیز در دست بررسی و اقدام است.
دکتر اقبالی در پایان افزود: خرید340دستگاه کنسول تنفسی برای بخش‌های جدید بیمارستان‌های استان، راه‌اندازی بخش داخلی 2 بیمارستان شهید گنجی برازجان، مستقل شدن بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سوختگی گناوه از بیمارستان امیرالمؤمنین(ع)، توسعه بخش روانپزشکی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر و راه‌انزی بخش های مستقل مراقبت‌های ویژه و پست آنژیو بیمارستان قلب از جمله مهم‌ترین برنامه‌های آتی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر است.

انتهای پیام/ 1022


کلمات کلیدی:
تخت‌ویژه     طرح.تحول     معاون.درمان     دکتر.اقبالی    

تاریخ بروز رسانی:   5 مهر 1394

تعداد بازدید:   ۲۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >