معاینه و انجام خدمات دهان و دندان به بیش از چهارده هزار نفر شهروند گناوه‌ای

20 آذر 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از معاینه بیش از چهارده هزار و 289 نفر شهروند گناوه‌ای در شش ماه اول سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده در این خصوص گفت: از این آمار تعداد سه هزار و 700 معاینه دهان و دندان صورت گرفته که دو هزار و 800 نفر از این تعداد گروه هدف شامل کودکان زیر 6 سال، دانش آموزان 6 تا 14 سال زنان باردار بوده‌اند.
وی ضمن اشاره به انجام خدمات دندانپزشکی در شش‌ماهه اول سال 95 افزود: بیش از یکهزارو 400 خدمت دندانپزشکی نیز در این مدت انجام‌شده که این خدمات شامل 859 مورد کشیدن دندان، 153 مورد ترمیم، 212 مورد جرم‌گیری و تعداد 215 مورد نیز فیشورسیلنت بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خدمات انجام‌شده برای گروه هدف را جرم‌گیری، فیشورسیلانت (شیار پوش کردن دندان 6)، ترمیم و کشیدن عنوان کرد و گفت: در شش ماه اول سال 95 نیز طرح وارنیش فلوراید در ماه‌های فروردین و اردیبهشت برای کودکان زیر 6 سال به تعداد 450 نفر و دانش آموزان مدارس ابتدایی شهرستان نیز هشت هزار و 700 نفر انجام‌شده است و مرحله اول این طرح در سال 95 نیز از آبان ماه در مدارس و مهدکودک‌ها در حال اجرا می‌باشد.
دکتر زکی زاده تصریح کرد: وارنیش فلوراید جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها هر 6 ماه یک‌بار برای دانش آموزان و کودکان 3 تا 6 سال در حال انجام است.
کارشناس مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: از اول سال جاری جهت کودکان 6 ماه تا 2 سال نیز مسواک انگشتی در مراکز شهری و روستایی توزیع‌شده است.
پریسا لیراوی افزود: در حال حاضر تمامی مراکز شهری دارای دندانپزشک فعال هستند و مراکز روستایی چهار روستایی و محمدی دارای بهداشت‌کار دهان و دندان و روستاهای محمد صالحی و شول نیز علاوه بر حضور کاردان بهداشت دهان و دندان در تمامی روزهای هفته، در یک روز از هفته دارای دندانپزشک نیز می‌باشند که خدمات مختلفی به مردم آن روستاها ارائه می‌دهند.
وی تصریح کرد: ساعات فعالیت دندان‌پزشکان در مراکز شهری و روستایی از ساعت 8 صبح لغایت 13 می‌باشد.
کارشناس مسئول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان گناوه خاطرنشان کرد: مرکز روستایی مال خلیفه‌ای شهرستان گناوه دارای دندانپزشک فعال می‌باشد و در کنار ارائه خدمات دندانپزشکی به‌تمامی اقشار، جهت گروه‌های هدف نیز خدماتی رایگان ارایه می‌دهد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
معاینه.دهان‌.دندان     دکتر.زکی‌زاده     پریسا.لیراوی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۲۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >