میهمانی در کنار قهرمانان کشور، عیدی امسال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

23 اسفند 1395
عیدی امسال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حضور در یادمان‌های دفاع مقدس و میهمانی در کنار قهرمانان کشور بود.

260 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب کاروان راهیان نور، از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور دیدن کردند.
عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امروزه جنگ در شکل دیگری نسبت به گذشته ادامه پیداکرده است و آن جنگ و نفوذ فرهنگی است
 رضا ملاکی افزود: در همین راستا هرساله اردوهایی به سمت مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس صورت می‌گیرد که تجدید میثاقی است با امام و آرمان‌های شهدا.
وی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری بسیج دانشجویی توانست کاروانی شامل چهار دستگاه اتوبوس و متشکل از حدود ۱۴۰ خواهر و ۵۰ برادر را به اردوی فرهنگی راهیان نور اعزام کند که در این سفر چهارروزه دانشجویان از مناطقی همچون آرامگاه دانیال نبی (ع)، مناطق عملیاتی فتح المبین، کانال کمیل و حنظله، مقتل شهدای هویزه، طلاییه، فکه، شلمچه، اروند، نهر خین، هورالهویزه و یادمان شهید چمران دیدن کردند.
سردبیر نشریه دانشجویی دیده‌بان افزود: در طول این سفر معنوی راویان دفاع مقدس که خود از جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی بودند با روایتگری‌شان قدری از شهامت و ایثار شهدا را برای دانشجویان تبیین کردند.
وی گفت: در خلال این سفر معنوی، در بین دانشجویان بسته‌های فرهنگی مختلفی مانند کتاب، نشریه، مفاتیح و قرآن توزیع شد تا توانسته باشیم اندکی بر آگاهی دانشجویان در مورد جنگ تحمیلی بیفزاییم.
ملاکی بابیان اینکه یکی از شاخصه‌های مدیریتی راهیان نور امسال جوان‌گرایی بود افزود: اگر شهدا نبودند الآن ما هم نبودیم و از ایرانی و اسلام خبری نبود و دانشجویان ما به‌خوبی می‌دانند که زنده نگه‌داشتن آرمان‌ها و یاد شهدا، در سنگر علم و دانش بودن است و نگه‌داشتن سنگر علم، دانش و فرهنگ ایثار، رسالت اصلی دانشجویان است.
انتهای پیام. س/ ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بسیج.دانشجویی     معاونت.دانشجویی     رضا.مالکی    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >