همایش «قلیان‌ها را گلدان کنیم» در عسلویه برگزار شد

24 بهمن 1395
همایش آسیب‌های اجتماعی باهدف آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان در قالب همایش «قلیان‌ها را گلدان کنیم» در عسلویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه صبح یکشنبه در حاشیه این همایش اظهار داشت: این برنامه فرهنگی در راستای آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی جوانان و نوجوانان در خصوص مضرات و آسیب‌های مصرف قلیان و دخانیات برگزارشده است.
جاسم زارعی اضافه کرد: در هر شش ثانیه یک نفر در گوشه جهان براثر استعمال دخانیات می‌میرد و در مقایسه قلیان با سیگار، هر وعده مصرف قلیان برابر با ۱۰۰ تا ۲۰۰ نخ سیگار است یعنی استعمال ۵ تا ۱۰ پاکت سیگار و مصرف هر وعده قلیان که لااقل یک ساعت طول می‌کشد با هر پک آن تقریباً یک لیتر دود وارد ریه می‌شود.
وی افزود: حتی افرادی که در مواجهه با دود قلیان افراد دیگر قرار می‌گیرند در معرض خطر جدی هستند چون وعده یک‌ساعته مصرف قلیان برای خود فرد مصرف‌کننده باعث استنشاق دودی معادل ۱۰۰ تا ۲۰۰ نخ سیگار و برای فرد کناردستی‌اش ۱۰ تا ۵ نخ سیگار می‌شود.
زارعی گفت: مصرف دخانیات از عوامل بسیار مهم در ایجاد بیمارهای قلبی و فشارخون است و همچنین مصرف قلیان سبب بروز بسیاری از سرطان‌ها به‌ویژه سرطان ریه می‌شود و امیدواریم که خانواده‌ها به‌ویژه جوانان با پیوستن به این پویش مردمی، قلیان‌ها را کنار گذاشته و تفریحات سالم را جایگزین آن کنند.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
همایش     قلیان     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت‌درمان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۲۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >