کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
حدود 4 تا 6 درصد از مردم جهان از افسردگی رنج می‌برند

22 دی 1395
کارشناس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: افسردگی یک بیماری روانی است که باعث احساس غم و ناراحتی مداوم و بی‌علاقگی نسبت به همه‌چیز، احساس گناه و بی‌ارزش بودن در فرد می‌شود و حدود 4 تا 6 درصد از مردم جهان از این بیماری رنج می‌برند.

فاطمه زیارتی افزود: احساس خستگی، کاهش انرژی، اختلال خواب، مشکل در تمرکز و یادگیری، احساس بی‌قراری و اضطراب، میل به‌تنهایی و بی‌دلیل گریه کردن از نشانه‌های اصلی افسردگی است.
وی ضمن اشاره به این‌که حدود 4 تا 6 درصد از مردم جهان از افسردگی رنج می‌برند تصریح کرد: دو عامل وراثت و محیط را می‌توان از عوامل اصلی ابتلا به افسردگی دانست.
فاطمه زیارتی تصریح کرد: افرادی که در بین اعضای خانواده‌شان افسردگی وجود دارد یا حوادث ناگواری چون مرگ عزیزان در زندگی‌شان اتفاق افتاده، بیش از سایرین در معرض افسردگی قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: افسردگی فصلی نیز نوعی افسردگی است که هرسال در زمان معینی مثل پاییز یا زمستان رخ می‌دهد و می‌توان طولانی شدن تاریکی در شبانه‌روز و کاهش هورمون شادی‌آور سرتونین به خاطر کم شدن نور خورشید را یکی از عوامل آن دانست.
وی عنوان داشت: ورزش منظم، ماساژ درمانی، یوگا، ریلکسیشن، انجام فعالیت‌های دینی و مذهبی، افزایش معنویات، موسیقی و هنر درمانی، تعامل با دیگران و شرکت در فعالیت‌های گروهی اجتماعی ازجمله راه‌های پیشگیری و درمان افسردگی است.
این کارشناس روان افزود: ازآنجاکه افسردگی زمینه بروز اختلالات خطرناکی نظیر اعتیاد و خودکشی را فراهم می‌کند، لذا توصیه می‌شود این بیماری جدی گرفته شود.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افسردگی     فرهنگ.سلامت     فاطمه.زیارتی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   22 دی 1395

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >