کانون سلامت محله عرصه تأثیرگذار مردم در حوزه سلامت است

6 آذر 1397
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت علی بن ابیطالب (ع) شهرستان بوشهر: کانون سلامت محله باهدف کمک به افزایش مشارکت مؤثر، کارآمد و خلاق مردم در توسعه سلامت خود، خانواده و محله تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ پریسا رضایی‌نیا با تأکید بر لزوم اجتماعی شدن سلامت که رویکرد نوینی برای کاهش نا عدالتی‌ها در عرصه سلامت است گفت: در این عرصه به دنبال جلب مشارکت مردم محلات در نهادینه کردن سلامت در همه ابعاد زندگی آن‌ها هستیم.
وی افزود: در این نشست تصمیماتی مبنی بر برگزاری انتخابات مجمع سلامت محله و زیرمجموعه کانون و نیز ثبت‌نام علاقه‌مندان در کلاس‌های آموزشی سلامت زنان، تغذیه سالم، کاهش استرس، سلامت سالمندان و... بر اساس تقویم اجرایی اتخاذ گردید.
رضایی‌نیا در خصوص اهمیت تشکیل این کانون‌ها در ارتقاء سلامت همشهریان گفت: فراهم کردن مشارکت ساختارمند مردم و توانمندسازی جوامع محلی از اهداف تشکیل مجمع سلامت محلات است که درصدد هستیم با مشارکت فعال مردم چهار محل (کوتی، شنبدی، دهدشتی، بهبهانی) برای رفع مشکلات محلات تصمیم‌گیری و چاره‌اندیشی نموده و این برنامه جهت دیگر محلات شهر بوشهر نیز دستور کار قرار خواهد گرفت.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت علی بن ابیطالب (ع) خاطرنشان کرد: اولین گردهمایی کانون سلامت محلات بوشهر در مسجد غریب محله بهبهانی‌ها با حضور دکتر مشایخی ریاست بنیاد ایران‌شناسی بوشهر، آقای کروبی فعال اجتماعی و حیات امناء مسجد و اهالی محله بهبهانی تشکیل گردید.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کانون.سلامت.محله     پریسا.رضایی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   6 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >