کلینیک سیار دندانپزشکی شهرستان تنگستان شروع بکار کرد

16 آبان 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در آیین افتتاح کلینیک سیار دندانپزشکی شهرستان تنگستان گفت: یکی از اهداف افتتاح و راه‌اندازی این کلینیک، ارائه خدمات سلامت دهان و دندان به مدارس و گروه هدف دانش آموزان زیر 14 سال است.

مهندس عادل مقدس با اشاره به اولویت دانش‌آموزان با دسترسی کمتر به مراکز خدمات جامع سلامت در این طرح، افزود: همه خدمات ارائه‌شده در این کلینیک رایگان است و همه مدارس گروه هدف تحت پوشش قرار دارند.
مهندس مقدس خاطرنشان کرد:  جهت ارائه هرچه بهتر خدمات سلامت دهان و دندان به دانش آموزان شهرستان، نیازمند همکاری و تعامل هرچه بیشتر و مستمر با آموزش‌وپرورش شهرستان و شبکه بهداشت و درمان هستیم.
وی تصریح کرد: با توجه به تعداد بالای مدارس تحت پوشش طرح،  لازم است قبل از استقرار کلینیک سیار، غربالگری از وضعیت سلامت دهان و دندان هر مدرسه توسط مربیان بهداشت با همکاری بهورزان صورت گیرد.
مهندس مقدس یادآور شد: اولویت کاری کلینیک دندانپزشکی ارائه آموزش‌های موردنیاز در خصوص سلامت دهان و دندان است و در این طرح به دانش آموزان چگونگی مراقبت از سلامت دهان و دندان آموزش داده می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: مراقبت‌های عمومی شامل معاینه، ترمیم، فیشور سیلانت و فلورایدتراپی نیز در کلینیک سیار ارائه می‌گردد.
وی تصریح کرد: با توجه به شروع بکار این کلینیک امیدواریم دانش آموزان در سنین گروه هدف حداقل سالی یک‌بار مورد معاینه و غربالگری قرار ‌گیرند و انتظارمی‌رود آموزش‌ها و مراقبت‌های کامل در طول دوران تحصیلی به دانش آموزان ارائه گردد.
آیین افتتاح کلینیک سیار دندانپزشکی شهرستان تنگستان با حضور سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، مدیر آموزش‌وپرورش بخش دلوار و جمعی از مسئولین ستادی، در دبستان خِرَد روستای چاه تلخ جنوبی بخش دلوار برگزار شد.
انتهای پیام/ ح.د- 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     کلینیک.سیار     دندانپزشکی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 آبان 1396

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >