کودکان دیلمی با شیوه صحیح مسواک زدن آشنا شدند

24 دی 1396
کلاس آموزش تئوری و عملی نحوه صحیح مسواک زدن با حضور کودکان پیش‌دبستانی بهشت کوچک در مرکز سلامت دهان و دندان حضرت فاطمه (س) شهرستان دیلم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم در حاشیه این کلاس آموزشی گفت: آموزش به کودکان برای داشتن یک‌روال منظم جهت مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان به‌مراتب آسان‌تر از تذکر و یادآوری برای انجام آن هست.
محمود ذاکری ضمن تشکر از کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت، در جهت تدارک و برگزاری این کلاس آموزشی افزود: کلاس‌های آموزشی بهداشت دهان و دندان از سال 93 در شهرستان برای نخستین بار برگزار شد و در سال 96 با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های موجود و تحولاتی که اخیراً در حوزه سلامت دهان و دندان حاصل‌شده است، کلاس‌های آموزشی هدفمندتر از گذشته در حال برگزاری است.
وی تصریح کرد: مرکز سلامت دهان و دندان حضرت فاطمه (س) شهرستان دیلم با کادر مجرب همه‌روزه به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کند.
ذاکری افزود: بر اساس آمار به‌دست‌آمده، پس از تأسیس ساختمان مرکز سلامت دهان و دندان در شهریور 96، تعدادی بالغ‌بر 700 نفر با مراجعه به این مرکز تا به امروز، از خدماتی مانند ترمیم، جرم‌گیری، کشیدن دندان، فیشور سیلانت، درمان پالپ زنده و آمالگام و ... بهره‌مند شده‌اند و رضایتمندی مراجعه‌کنندگان، نشان از عملکرد مثبت پرسنل مرکز سلامت دهان و دندان شهرستان نیز بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم خاطرنشان کرد: استان بوشهر در راستای پیشگیری آموزش و مراقبت‌های اولیه بهداشت دهان و دندان، نسبت به سایر استان‌ها پیشگام بوده است.
وی بیان کرد: یکی از دستاوردهای عظیم و ارزشمند در حوزه سلامت دهان و دندان، راه‌اندازی کلینیک سیار دندانپزشکی بوده است که بحمدالله پس از افتتاح کلینیک در آذرماه سال 96، این کلینیک سیار همه‌روزه به‌صورت مداوم، طبق برنامه زمان‌بندی از پیش تعیین‌شده در سطح شهر و روستاهای دیلم به اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر خدمات‌رسانی می‌کند.
محمود ذاکری افزود: هدف ما این است که با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت‌های مرکز پیشگیری دهان و دندان شهرستان، به‌وسیله کلینیک سیار دندانپزشکی و دندان‌پزشکان مجرب، سطح سواد بهداشتی جامعه گروه‌های هدف را ارتقا داده و بحث مراقبت‌ها و بهداشت دهان و دندان را در سنین پایین نهادینه نماییم.
صفیه مختاری کارشناس سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری این کلاس‌ها، آشنایی دانش آموزان و کودکان با محیط و وسایل دندانپزشکی است تا با ایجاد حس اعتماد در کودکان، جهت انجام خدمات دندانپزشکی، به‌موقع مراجعه کرده و همکاری لازم را با دندان‌پزشک مرکز داشته باشند.
معاینه کودکان و اهدای هدایایی به آنان از دیگر برنامه‌های این کلاس آموزشی بود.
انتهای پیام/ م.ب 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مسواک     محمود.ذاکری     صفیه.مختاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1396

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >