گروه سنی 30 تا 60 سال دارای بیشترین فراوانی چاقی در استان بوشهر است

24 دی 1396
کارشناس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیشترین اضافه‌وزن و چاقی در استان بوشهر مربوط به گروه سنی 30 الی 60 سال است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نگار چاهی‌بخش افزود: بر اساس آمار 6 ماهه اول سال جاری، بیشترین اضافه‌وزن و چاقی در استان بوشهر مربوط به گروه سنی 30 الی 60 سال است که توصیه می‌شود که این گروه سنی با افزایش فعالیت بدنی و کنار گذاشتن عادات نادرست غذایی این مسئله را جدی بگیرند.
این کارشناس تغذیه گفت: امروزه ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر در جامعه به علت تغییر سبک زندگی مانند انتخاب‌های غذایی ناسالم و کم‌تحرکی در سال‌های اخیر، افزایش‌یافته است؛ اصلاح شیوه زندگی و انتخاب غذایی درست یکی از اقدامات مهم و مؤثر در کاهش این مشکلات است.
نگار چاهی‌بخش افزود: بر همین اساس هرساله بسیج ملی تغذیه سالم برای کاهش چاقی و اضافه‌وزن و کاهش بار بیماری‌ها از طریق اصلاح الگوی غذایی که شامل کاهش مصرف قند، نمک و چربی و افزایش مصرف میوه‌ها، سبزی‌ها، حبوبات و لبنیات کم‌چرب است در سطح کشور و ازجمله استان بوشهر برگزار می‌گردد.
وی افزود: بسیج ملی تغذیه سالم از تاریخ 15 دی‌ماه تا 15 بهمن‌ماه 96 برگزار می‌شود و در این مدت آموزش‌های مستمر و با تمرکز بر کاهش مصرف قند، نمک و چربی و افزایش مصرف میوه‌ها، سبزی‌ها، حبوبات و لبنیات کم‌چرب توسط پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت به کلیه مراجعین به مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و مدارس ارائه می‌گردد.
چاهی‌بخش اظهار داشت: لبنیات کم‌چرب، حبوبات، انواع غلات سبوس‌دار، انواع میوه‌های تازه مانند سیب، پرتقال و میوه‌های خشک مانند آلو، قیصی و سبزی‌ها تازه را جایگزین غذاهای فرآوری شده، کنسروی، فست فودها و نوشابه‌های گازدار کنید و همچنین توصیه می‌شود 30 تا 40 دقیقه به مدت حداقل 3 بار در هفته فعالیت بدنی داشته باشید.

انتهای پیام/ م.ب 2020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارشناس.تغذیه     نگار.چاهی‌بخش     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1396

تعداد بازدید:   ۳۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >